آجاک - acak آینده پژوهی

افزایش تیراژ تولید جعبه هیدرولیک فرمان خودرو با حمایت صندوق نوآوری

افزایش تیراژ تولید جعبه هیدرولیک فرمان خودرو با حمایت صندوق نوآوری

به گزارش آجاک یک شرکت دانش بنیان داخلی با استفاده از تسهیلات صندوق نوآوری وشکوفایی با افزایش تولید و عرضه جک هیدرولیک فرمان، باعث بالا رفتن تیراژ تولید جعبه فرمان هیدرولیک در کشور شد.


به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری وشکوفایی، نظام علی علی نژاد قائم مقام و عضو هیات مدیره این شرکت دانش بنیان در مورد کارکرد و خصوصیت های سیستم هیدرولیک فرمان خودرو اظهار داشت: با وجود فعالیت ۲۵ ساله صنایع خودروسازی برای هیدرولیک کردن فرمان خودرو های تولیدی، ۸۰ تا ۸۵ درصد وزنی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو شامل شیر مقسم فرمان، جک هیدرولیک و پمپ وارداتی بوده است، الباقی قطعات هم توسط شرکتهای داخلی تولید و تأمین شده است.
وی بیان نمود: برای نخستین بار این شرکت دانش بنیان موفق به راه اندازی خط تولید با خودکفایی بالای ۹۵ درصد جک هیدرولیک فرمان و راه اندازی خط تولید آزمایشی شیر مقسم هیدرلیک فرمان با پیچیدگی در تکنولوژی تولید و سخت افزار مورد نیاز شده است. تولید کیفی با قیمت و شرایط رقابتی همچون خصوصیت های این محصول است.
علی نژاد اضافه کرد: با شروع تحریم های دوره اول استکبار جهانی و محدویت های نسبی بوجود آمده مصمم به خودکفایی و داخلی سازی مجموعه های حساس فوق در سیستم هیدرولیک فرمان خودرو در ایران شدیم، اما به علت نبود حمایت های قراردادی، مالی، اقتصادی و برنامه ای به سبب ایمنی قطعات در خودرو، این مساله سبب تأخیر و کندی روند خودکفایی شده است.
قائم مقام و عضو هیات مدیره این شرکت در مورد صادرات این محصول دانش بنیان اظهار داشت: ظرفیت های بوجود آمده فعلاً در حد نیازهای داخلی کشور است. با توسعه و توانمندسازی مجموعه، در صورت حمایت های بیشتر از راه مبادی ذیربط امکان صادرات فراهم خواهد بود.
علی نژاد در مورد تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی برای ساخت و تولید جعبه هیدرولیک فرمان اظهار داشت: صندوق نوآوری برای تولید و عرضه جک هیدرولیک فرمان وام سرمایه در گردش به این شرکت تخصیص داد که موجبات افزایش تولید و گسترش بازار را فراهم نمود. این شرکت در تلاش است با جذب مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی مبادرت به راه اندازی فاز تولید صنعتی شیر هیدرولیک فرمان برای رفع نیازمندی صنایع خودروسازی کند.
وی پروژه سیستم هیدرولیک فرمان را جزو تکنولوژی های هایتک و برتر دانست و اظهار داشت: موفق شدیم این مجموعه را به صورت ایرانی و بومی تولید نماییم، اما در تولید هیدرولیک فرمان به امکانات و سخت افزارهای بسیار مخصوص برای تولید این محصول نیاز داریم که با حل مشکل و جایگزینی آن به صورت بومی امکان راه اندازی و توسعه تولید را خواهیم داشت.
قائم مقام و عضو هیئت مدیره این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به این که مصرف کننده نهایی جعبه هیدرولیک فرمان، شرکتهای ایران خودرو و سازه گستر سایپا هستند، بیان نمود: تولیدات جاری شرکت در جعبه فرمان خودرو های پژو، سمند، پژو پارس و دنا مورد استفاده قرار می گیرد.


منبع:

1400/06/17
12:36:51
0.0 /5
787
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی