آجاک - acak آینده پژوهی

پذیرش طرح استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در فراخوان مشترک با ترکیه

پذیرش طرح استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در فراخوان مشترک با ترکیه

طرح تحقیقاتی دکتر نصر اله طباطبایی، عضو هیئت علمی گروه نانوفناوری پزشکی دانشکده تکنولوژی های جدید پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در فراخوان مشترک مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد) و سازمان پژوهش های علمی و فناوری ترکیه (TÜBİTAK) پذیرفته شد.به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران(نیماد) با همکاری سازمان پژوهش های علمی و فناوری ترکیه (TÜBİTAK) در ترکیه و همکاری و حمایت دفتر همکاریهای علمی ایران و ترکیه در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فراخوان مشترکی را برای پشتیبانی از طرح های تحقیقاتی مشترک در حیطه سلامت در سال ۱۳۹۹ عرضه کرده است.

گرنت TUBITAK به محققان کمک می نماید تا بتوانند تحقیقات مشترکی را با کشور ترکیه به انجام برسانند. فراخوان اول این گرنت مشترک بر مبنای تفاهم­نامه همکاری بین سازمان پژوهش های علمی و فناوری ترکیه(TÜBİTAK) و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (MSRT) و با استقبال قابل توجه پژوهشگران دو کشور اجرا شد.

ویژگی فراخوان دوم، پیوستن موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (NIMAD) به نمایندگی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پشتیبانی از طرح های منتخب حوزه علوم پزشکی است که زمینه­ های همکاریهای علمی و پژوهشی متقابل پژوهشگران دو کشور را در حوزه ­های علوم پزشکی، درمان و بهداشت و هم امکان ایجاد یک همکاری متقابل سه جانبه (وزارت علوم، وزارت بهداشت و سازمان توبیتاک) را فراهم آورده است.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، پنج طرح پذیرش شده در فراخوان دوم، بعد از داوری، از مجموع ۴۳ طرح پیشنهادی در حوزه علوم پزشکی ارسال شده به دبیرخانه طرح های تحقیقاتی مؤسسه نیماد و سازمان TUBITAK ترکیه انتخاب شده اند که در این میان طرح تحقیقاتی دکتر نصر اله طباطبایی، عضو هیات علمی گروه نانوفناوری پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با عنوان طراحی و ساخت مدل بیماری صرع بر روی تراشه میکروسیالی همراه با سد خونی مغزی به منظور کنترل عوارض بیماری توسط دارو به چشم می خورد. این طرح با همکاری دکتر وحید بازارگان از دانشگاه تهران، دکتر زهرا شیری از موسسه تحقیقاتی رویان، دکتر نور مصطفی اقلو از دانشگاه سبانچی و پروفسور مهمت کایا از دانشگاه کوچ در ترکیه به ثبت رسیده است.

منبع:

1400/06/15
11:18:21
0.0 /5
635
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی