آجاک - acak آینده پژوهی

زمین داغ ترین ماه خودرا ثبت نمود

زمین داغ ترین ماه خودرا ثبت نمود

مرکز ملی اطلاعات زیست محیطی اداره اقیانوسی و جوی آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام نمود که ماه ژوئیه 2021 (تیر-مرداد) داغ ترین ماهی بوده که زمین تا حالا تجربه کرده است.


به گزارش آجاک به نقل از ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، قبل از این، ژوئیه (تیر- مرداد) ۲۰۱۶ رکورد گرمترین ماه زمین را داشت؛ زمانی که دمای جهان ۱.۶۵ درجه فارنهایت بالاتر از حد نرمال بود. این معیار باردیگر در سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به دست آمد.
به طور کلی، دمای سطح زمین و اقیانوس در ماه گذشته ۱.۶۷ درجه فارنهایت بالاتر از حد نرمال بوده است.
بر اساس داده های انتشار یافته در بیانیه اداره ملی اطلاعات زیست محیطی اداره اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA)، رکورد گرمترین ماه های ثبت شده به سال ۱۸۸۰ برمی گردد.
«ریک اسپینراد»، مدیر اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA) اظهار داشت: ژوئیه به طور معمول گرم ترین ماه سال جهان است اما ژوئیه ۲۰۲۱ از داغ ترین ماه های ثبت شده پیشی گرفت.
با توجه به دمای جهانی اندازه گیری شده در طول سال ۲۰۲۱، NOAA اعلام نمود که "به احتمال زیاد" سال ۲۰۲۱ بعنوان گرمترین سال ثبت شده تمام می شود.
اسپینراد اظهار داشت: این رکورد جدید به مسیر نگران کننده و بی نظمی گرانه ای که تغییرات آب و هوایی برای جهان تعیین کرده است، می افزاید.

1400/05/24
13:32:08
0.0 /5
587
تگها: تجربه
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی