آجاک - acak آینده پژوهی

حمایت صندوق نوآوری از شركت های دانش بنیان در ۱۴۰ نمایشگاه دائمی خارجی

حمایت صندوق نوآوری از شركت های دانش بنیان در ۱۴۰ نمایشگاه دائمی خارجی

به گزارش آجاک مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: بیش از 140 نمایشگاه خارجی در سال 1400 در زمینه های مختلف فناوری همچون فناوری اطلاعات، ساختمان، صنایع غذایی و معدنی تحت حمایت صندوق قرار گرفته است.


به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، مرضیه شاوردی در یازدهمین یکشنبه های صادراتی صندوق نوآوری با موضوع «پذیرش هیات تجاری از افغانستان» اضافه کرد: در پاویون شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه ها، ۹۰ درصد هزینه ها تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان به شرکتها پرداخت می شود.
وی بیان کرد: دلیل حمایت صندوق نوآوری از حضور شرکتها در نمایشگاه های دائمی خارجی، توسعه صادرات شرکت های دانش بنیان است تا آنها بتوانند در بازارهای هدف صادراتی به مدت یک سال محصول خودرا به نمایش بگذارند که با کمک کارگزاران این کار انجام می شود. هم اکنون چهار نمایشگاه در چین، آذربایجان، عراق و ارمنستان داریم که نمایشگاه افغانستان به زودی افتتاح می گردد.
شاوردی درباره اهداف برگزاری یکشنبه های صادراتی صندوق نوآوری گفت: اعزام و پذیرش هیات تجاری را در نظر گرفته ایم تا شرکت های دانش بنیان بتوانند جلسات B۲B را با شرکای خارجی خود دنبال کنند و کارگزاران، برنامه ریزی جلسات را برای شرکتها انجام دهند.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی بیان کرد: در صندوق می توانیم میزبان هیات تجاری باشیم و صندوق کمک می نماید تا شرکت های دانش بنیان استانداردهای لازم را برای حضور در نمایشگاه ها دریافت نمایند تا الزامات مشتریان و کارگزاران تامین گردد.
وی درباره خدمات آزمایشگاهی نیز اظهار داشت: صندوق نوآوری در امتداد خدمات آزمایشگاهی، ۷۰ درصد هزینه ها تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان به شرکت های دانش بنیان کمک می نماید تا بتوانند آزمون های تخصصی را بر روی محصولات دانش بنیان خود انجام دهند.
شاوردی با اعلان اینکه با اهمیت ترین دارایی های شرکت های دانش بنیان، دارایی های فکری است، اضافه کرد: با توجه به این که شناسایی این دارایی ها از اهمیت بسیاری برخوردار است، ۱۴ خدمت در صندوق نوآوری وجود دارد تا از دارایی های فکری شرکت های دانش بنیان محافظت کند.

۲/۵ میلیارد دلار حجم صادرات ایران به افغانستان است
محمدمهدی جوانمرد قصاب، مدیر کل حوزه ریاست سازمان توسعه تجارت نیز در این رویداد اظهار داشت: ۹۰ درصد کالاهای مصرفی در افغانستان، وارداتی است؛ چونکه به سبب تخریب ها و نبود زیرساخت ها، تولید در این کشور هزینه زیادی دارد.
وی اضافه کرد: اگر امنیت اقتصادی در افغانستان بهتر شود، حوزه های IT، گردشگری و سلامت پیشرفت خواهد کرد؛ چرا این کشور در دوران تحریم با لطمه زیاد مواجه گردید.
مدیرکل حوزه ریاست سازمان توسعه تجارت افزود: هم اکنون صادرات مواد صنعتی، ساختمانی، فرش ماشینی، موکت و شیرینی جات به افغانستان وجود دارد. ضمن این که صادرات به افغانستان به ریال نیست و بصورت دلاری انجام می شود.


افغانستان بیشترین واردات را از ایران دارد
احمد سعید سادات، رایزن تجاری سفارت افغانستان در ایران در این رویداد اظهار داشت: بازار افغانستان بکر است و این کشور از نظر صنعتی پیشرفت های شایان توجهی داشته است.
وی اضافه کرد: تجارت افغانستان با ایران بیشتر از سایر کشورها است و بیشترین واردات را از ایران داریم؛ چونکه فرهنگ افغانستان و ایران به هم نزدیک است.
سعید سادات با اعلان اینکه در افغانستان ۲۴ شهرک صنعتی به وجود آمده است، بیان کرد: افغانستان هیچ محدودیتی در برگزاری نمایشگاه با حضور شرکت های دانش بنیان ایرانی ندارد و از حضور آنها در کشورمان استقبال می نماییم.

تجارت افغانستان با ایران بیشتر از سایر کشورها است
در ادامه این جلسه عباسعلی خاکسار، مدیرعامل شرکت مدیریت بین المللی تجارت و رویداد آرسا در مورد فعالیت این شرکت اظهار داشت: شرکت آرسا در ۱۰ سال در نمایشگاه های داخلی عمدتاً در تهران و مشهد و در خارج از کشور در اروپا، ژاپن و هنگ کنگ و همین طور در افغانستان به شکل ویژه ای حضور داشته است.

وی درباره برگزاری نمایشگاه در افغانستان بیان کرد: افغانستان محدودیتی در برگزاری نمایشگاه ندارد، اما هنوز سالن های نمایشگاه مجهزی در این کشور راه اندازی نشده و عمده نمایشگاه ها در کابل انجام می شود.
مدیرعامل شرکت مدیریت بین المللی تجارت و رویداد آرسا گفت: با اهمیت ترین راه ورود به بازار افغانستان از طرف شرکت های ایرانی، حضور در نمایشگاه های این کشور است. عمده کارهای نمایشگاهی در افغانستان نیز در زمینه خدمات شهری، پلاستیک و پلیمر بوده است.
خاکسار درباب برگزاری مطلوب تر نمایشگاه در افغانستان اظهار داشت: در افغانستان برنامه های متنوعی برای غرفه داران به همراه پخش تیزرهای تبلیغاتی از کانال های سراسری افغانستان و دعوت از خبرنگاران را پیش بینی شده است.
وی اضافه کرد: ۴۵ شرکت به همراه طیف زیادی از محصولات در نمایشگاه افغانستان حضور پیدا می کنند، بطوریکه از دستگاه های پوشش صنعتی تا تجهیزات پزشکی و دستگاه های بسته بندی در آن حضور دارند.منبع:

1400/04/09
21:46:49
0.0 /5
752
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی