آجاک - acak آینده پژوهی

فناوران برای نمایش ظرفیت های گیاهان دارویی به سوریه می روند

فناوران برای نمایش ظرفیت های گیاهان دارویی به سوریه می روند

آجاک: شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور کشور با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بمنظور نمایش ظرفیت های گیاهان دارویی کشورمان، به نمایشگاه تخصصی کشاورزی اگریتکس 2021 سوریه اعزام می شوند.


به گزارش روز شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تولید فرآورده های ایران ساخت در حوزه گیاهان دارویی و معطر یکی از بسترهای صادراتی و تعامل تجاری و فناورانه با دیگر کشورها است.
کشور سوریه از گذشته تاکنون، یکی از کشورهای مهم و راهبردی برای ایران شمرده می شود که با شروع دوره بازسازی اقتصادی، ایجاد خانه های خلاق، صادرات و مراکز نوآوری، تعامل فناورانه این دو کشور اهمیتی مضاعف پیدا کرده است.
یکی از زمینه های جدی تعامل اقتصادی ایران و سوریه حوزه گیاهان دارویی و معطر شامل داروسازی گیاهی، آرایشی-بهداشتی، صنایع غذایی، طعم و رایحه، عطر و دیگر فرآورده های طبیعی است.
در همین راستا، یک شرکت خصوصی ایرانی فعال در زمینه کشت، تولید و تجارت مواد اولیه گیاهان دارویی و معطر برای صنایع دارویی، آرایشی-بهداشتی و غذایی، بعد از برگزاری موفقیت آمیز وبینار «آشنایی با بازار و صنعت گیاهان دارویی و معطر در سوریه» و استقبال مخاطبان، برنامه اعزام هیات تجاری به این کشور را با محوریت نمایشگاه تخصصی کشاورزی اگریتکس ۲۰۲۱ (Agritex) دمشق در دستور کار خود قرار داده است.
این رویداد با هدف محوری معرفی توانمندی های ایران در حوزه های مورد اشاره برگزار می گردد و شرکت کنندگان ضمن بازدید از نمایشگاه تخصصی کشاورزی اگریتکس ۲۰۲۱ دمشق با حضور در نشست های تجاری، محصولات و توانمندی های فناورانه شان را به همتایان خود در حوزه کسب وکار سوریه ارائه می کنند.
فعالان فناور شرکت های دانش بنیان و خلاق همین طور از این فرصت برخوردار می باشند که ضمن بازدید از شرکت های مطرح سوری در بخش گیاهان دارویی و معطر، از مراکز مهم اقتصادی و صنعتی سوریه بازدید کنند.
این اعزام که شرکت های دانش بنیان و خلاق فعال در بخش گیاهان دارویی و معطر، تولیدکنندگان اسانس و عصاره های گیاهی، صادرکنندگان فرآورده های گیاهان دارویی و معطر و تولیدکنندگان محصولات آرایشی-بهداشتی در آن حضور خواهند داشت، ۲۹ خرداد سال جاری انجام می شود و تا ۳ تیرماه ادامه خواهد داشت.
علاقمندان به سرمایه گذاری در بخش گیاهان دارویی و معطر، پژوهشگران، پژوهشگران و عموم علاقمندان به بخش گیاهان دارویی و معطر می توانند تا ۳۱ اردیبهشت سال جاری با مراجعه به آدرس اینترنتی رویداد آمادگی خودرا برای حضور اعلام کنند.
منبع:

1400/02/12
20:15:36
0.0 /5
420
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی