آجاک - acak آینده پژوهی
از سوی ستاد زیست فناوری معاونت علمی؛

4 طرح فناورانه برای خودكفایی در تامین گوشت و شیر

4 طرح فناورانه برای خودكفایی در تامین گوشت و شیر

آجاک: ستاد توسعه زیست فناوری برنامه زمان بندی شده ای را برای ارتقای سفره و تغذیه ایرانیان خصوصاً افزایش تولید گوشت و شیر توسط شرکت های فناور دنبال می کند.


تکثیر گاوهای نژاد برتر
ستاد توسعه زیست فناوری برای تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور با کمک شرکت های دانش بنیان، تکثیر گاوهای نژاد برتر را در دستور کار خود قرار داده است. اقدامی که مقرر است ۳۰۰ هزار تن گوشت برای سفره های ایرانی تامین کند. این طرح ۴ ساله، حدود ۲ هزار میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور به ارمغان خواهد آورد و برای ۱۰۰ نفر اشتغالزایی می کند.
تولید ۱۰۰ هزارتن شیر از نژادهای برتر گاو شیری کشور برنامه دیگر این ستاد است که با کمک شرکت های دانش بنیان و در طول ۳ سال اجرا می گردد. این کار برای کشور ارزش افزوده زیادی به همراه خواهد داشت و برآورد می شود که با اجرای کامل آن ۵۰۰ میلیون دلار پول به اقتصاد کشور تزریق شود.

تکثیر گوسفندهای نژاد برتر
یکی دیگر از این برنامه ها تامین ۳۰۰ هزارتن گوشت است که برای امنیت غذایی مردم توسط ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با تلاش شرکت های دانش بنیان و دارای ظرفیت تولید در حال اجراست.
مقرر شده این طرح طی ۵ سال به نتیجه برسد و عددی حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور رقم بزند.

تولید هورمون های تولید مثل دام
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری، پشتیبانی از تولید هورمون های تولید مثل دام نیز مقرر است به کمک آمده تا سفره های ایرانی را پربارتر و غنی تر کند.
طرحی که در یک برنامه ۳ ساله اجرا می گردد و ۱۰۰ میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور دارد و اجرای کامل آن برای ۵۰ نفر اشتغالزایی خواهدنمود.منبع:

1400/01/20
21:30:20
0.0 /5
398
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی