آجاک - acak آینده پژوهی
معاون رئیس جمهوری:

چشم انداز صادرات حوزه فناوری یك میلیارد دلار است

چشم انداز صادرات حوزه فناوری یك میلیارد دلار است

ایرنا- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: چشم انداز صادرات کشور در حوزه فناوری، باتوجه به تمرکز برنامه ها بر رویکرد توسعه صادرات، افزایش تا میزان یک میلیارد دلار است.


به گزارش آجاک به نقل از ایرنا، سورنا ستاری روز سه شنبه در مسافرت به شاهرود با حضور در پارک علم و فناوری استان سمنان، در جمع خبرنگاران اضافه کرد: یکی از برنامه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسعه مجموعه هایی است که توسط بخش خصوصی در خارج از کشور فعالیت می نمایند و محلی برای انتقال فناوری های تولیدی ایران به خارج از کشور خصوصاً کشورهای همسایه است.
وی با اعلان اینکه ایران در خیلی از حوزه های علمی همچون زیست فناوری، نانوتکنولوژی، سلول های بنیادی و هوافضا رتبه نخست خاورمیانه را داراست، ابراز کرد: نمونه این موارد را می توان در حوزه کرونا مشاهده کرد که شرکت های دانش بنیان داخلی توانستند کیت های تشخیص و دستگاه های مرتبط را در داخل کشور تولید کنند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همین طور به سفر خود به استان سمنان نیز اشاره نمود و اظهار داشت: پارک علم و فناوری این استان به نسبت ۲ سال قبل پیشرفت قابل توجهی داشته است اما هنوز با استانداردهای مورد نیاز فاصله دارد.
ستاری تصریح کرد: استان سمنان با دارا بودن شرکت های خوب به ویژه در حوزه های معدنی ظرفیت بسیاری برای پیشرفت دارد و امید است در این سفر در زمینه زیرساخت های پارک و دیگر حوزه ها تصمیم گیری های خوبی گرفته شود.
معاون رئیس جمهوری همین طور از دستاوردهای چند شرکت دانش بنیان شاهرود بازدید کرد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری امروز گام اول ساختمان کارگاهی رویش فناوری و مراکز رشد شماره ۲ و نوآوری آب، انرژی و کشاورزی را در شاهرود افتتاح نمود.
وی در ادامه پس از بازدید از شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و ماشین آلات و همین طور محل پیشنهادی پردیس فناوری و نوآوری (کارخانه نوآوری)، مرکز نوآوری ها و فناوری های زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی را افتتاح و با حضور در شهرک صنعتی شاهرود از خط تولید شرکت دانش بنیان ریخته گری دقیق پارس و شرکت دانش بنیان شتابدهی نوآوری و تجاری سازی فناوری های انرژی بازدید می کند.
معاون رئیس جمهوری در ادامه سفر یک روزه خود به استان سمنان به شهرستان دامغان می رود و با حضور در دانشگاه دامغان ضمن بازدید از نمایشگاه محصولات دانش بنیان و آزمایشگاه مرکزی دانشگاه دامغان، آزمایشگاه میکروسکوپ الکترونی FE-SEM را افتتاح می کند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همین طور از چهار مرکز علم و فناوری را افتتاح و از شرکت های کابل مغان، تربو ژنراتور، ریخته گری دقیق پارس و چند شرکت دانش بنیان و مرکز نوآوری و شتابدهی بازدید
معاون علمی و پژوهشی رئیس جمهوری عصر امروز در شهرستان سمنان علاوه بر افتتاح مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، مرکز رشد پورسینا پارک علم و فناوری استان سمنان را نیز بهره برداری می کند و در نشست شورای اداری استان در استانداری نیز حضور می یابد.


1400/01/18
11:46:36
0.0 /5
545
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی