آجاک - acak آینده پژوهی

نمی توان اپیدمی كرونا را تنها با تعطیلی مدیریت كرد

نمی توان اپیدمی كرونا را تنها با تعطیلی مدیریت كرد

به گزارش آجاک رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا اظهار داشت: تنها با بستن و تعطیلی نمی شود اپیدمی کرونا را که مشخص نیست تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، مدیریت کرد. باید روش هایی جایگزین اندیشیده شوند تا مسیر زندگی توام با این بیماری هموار شود.


به گزارش آجاک به نقل از ایرنا، حمید سوری اپیدمیولوژیست روز پنجشنبه در یادداشتی اعلام نمود: باید گزینه های متفاوتی برای ادامه کار گروه های مختلف برنامه ریزی و اجرا شود تا به کنترل بیماری نایل شویم. شاید استفاده از تکنولوژی های جدید و تجارت دیجیتال یکی از گزینه ها در این حوزه باشد.
حدود ۱۴ ماه است که برخی از کارمندان دولت ۵۰ درصد روزهای کاری کار نکرده اند، آموزش با مشکل جدی همراه می باشد و کسبه مشکلات زیادی دارند. معنای این عبارات دست برداشتن از پروتکلهای پیشگیرانه یا معامله کردن جان مردم با معیشت و اقتصاد نیست بلکه باید گروه های مختلف با محاسبه دقیق جایگزین های منطقی، مسیر زندگی توام با اپیدمی کرونا را هموار کنند.
آنچه در ارتباط با اپیدمی کرونا در کشور مشاهده می شود، مطابق با الزامات علمی یا با نظر موافق کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید - ۱۹ و حتی وزارت بهداشت نیست که همچون آن میتوان به سفرهای نوروزی سال جاری اشاره نمود.
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۴ بیمار کووید ۱۹ جان خویش را بر اثر کرونا از دست داده اند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۶۲ هزار و ۷۵۹ نفر در کشور رسیده است.
سیما سادات لاری اعلام نمود: از چهارشنبه روز گذشته تا امروز پنجشنبه ۱۲ فروردین و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۷۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۳۷۱ نفر از آنها بستری شدند.
وی اضافه کرد: مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۸۹۷ هزار و ۳۱۴ نفر رسید.منبع:

1400/01/13
22:39:22
0.0 /5
595
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی