آجاک - acak آینده پژوهی

بیست و دومین گروه از ماهواره های استارلینك فردا پرتاب می شوند

بیست و دومین گروه از ماهواره های استارلینك فردا پرتاب می شوند

به گزارش آجاک شرکت فضایی «اسپیس ایکس» در نظر دارد بیست و دومین گروه از ماهواره های ارتباطی استارلینک را صبح فردا (یکشنبه) از فلوریدا در آمریکا به مدار زمین پرتاب کند.


به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، مقرر است این ماهواره ها ساعت پنج و ۴۴ دقیقه صبح یکشنبه به وقت منطقه زمانی شرقی سوار بر راکت «فالکون ۹» از مجموعه پرتاب فضایی کندی به مدار زمین پرتاب شوند.
این شرکت از زمان نخستین مأموریت در سال ۲۰۱۹، ردیف منظم پرتاب استارلینک را دنبال کرده است. پرتاب روز یکشنبه به دنبال یک پرتاب موفقیت آمیز دیگر این ماهواره ها در روز پنج شنبه انجام می شود.
بر اساس پیشبینی نیروی فضایی آمریکا، انتظار می رود وضعیت هوا برای یکشنبه تقریباً ایده آل باشد و فقط ۱۰ درصد احتمال دارد که وجود ابر مشکل ایجاد نماید. برپایه پیشبینی ها، "وزش باد در بامداد یکشنبه نسبتاً کم خواهد بود و امکان دارد چند باران پراکنده وجود داشته باشد.
اسپیس ایکس تابحال بیشتر از هزار ماهواره استارلینک به فضا ارسال کرده است؛ با این وجود بعضی از این ماهواره ها همانطور که طراحی شده بودند، در جو از بین رفتند و سوختند.
در نهایت این شرکت می خواهد که ۱۲ هزار ماهواره اما با نرخ جایگزینی بالا پرتاب کند چون که طول عمر هر ماهواره تنها چند سال است. سرویس اینترنت استارلینک در مناطق شمالی آمریکا، کانادا و انگلیس موجود است اما این منطقه خدمات رسانی در حال حرکت به سمت جنوب است.
وب سایت استارلینک اخیرا اعلام نموده است که این سرویس برای مثال در تعداد کمی از مشترکین جدید در فلوریدا مرکزی در دسترس می باشد. این سرویس هم اکنون سرعت بارگیری در حدود ۱۰۰ مگابیت در ثانیه را فراهم می آورد.
کمیسیون ارتباطات فدرال، ۲۵ مگابیت در ثانیه یا بالاتر را بعنوان سرویس اینترنت «پرسرعت» تعریف می کند.


1399/12/24
12:50:45
0.0 /5
506
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی