آجاک - acak آینده پژوهی
وزیر ارتباطات:

85 درصد روستاهای بشاگرد به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند

85 درصد روستاهای بشاگرد به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند

به گزارش آجاک وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: 85 درصد روستاها و راه های ارتباطی شهرستان بشاگرد با اقدام های انجام شده در زمینه راه اندازی دکل های مخابراتی و شبکه فیبرنوری به اینترنت پر سرعت دسترسی دارند.


محمدجواد آذری جهرمی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از وضعیت آنتن دهی تلفن همراه در شهرستان بشاگرد گفت: به جهت اینکه روستاهای باقی مانده هرمزگان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل شده و دانشجویان این مناطق بتوانند از آموزش مجازی و موهبت هایی که اینترنت می تواند فراهم آورد استفاده کنند برنامه ریزی فشرده ای انجام شد.
وی افزود: محور اصلی محورمیت زدایی از شهرستان بشاگرد بود که یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تنها در این منطقه سرمایه گذاری شد که نتیجه آن حداث افزون بر ۷۶ سایت تلفن همراه و ۲۴۰ کیلومتر خط فیبرنوری است.
وی افزود: حالا دانش آموزان و دانشجویان این مناطق می توانند در فضای ناشی از کرونا از آموزش اینترنتی استفاده کنند و این اقدام ها در زمان کوتاهی انجام گرفت که حاصل کار گروه های جهادی و همراهی خوب مسئولان استان است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد: روستاهای باقی مانده هم تا پیش از اختتام سال به اینترنت پر سرعت متصل می شوند.
وی با اشاره به انتشار فیلمی درباب کابل کشی فیبر نوری در بشاگرد، اظهار داشت: این فیلم که به مدت کوتاه تهیه شده بود نشان از نادرستی کابل کشی بوده که از همکارانم خواستم در اسرع وقت این مشکل را رفع کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان داشت: دولت تلاش زیادی دراین حوزه انجام داده و البته هرچه بود وظیفه است اما شما از این پس شما هم می توانید نظارت میدانی بر خادمان خود داشته باشید و اینطور مسائل را منعکس کنید تا رسیدگی شود.
آذری جهرمی با قدردانی از گروه جهانی حاج قاسم در زمینه اجرای طرح های ارتباطات اشاره کرد: این گروه ضمن کوشش برای توسعه این منطقه قوت قلب هم برای ما هستند برای اینکه در بخش ارتباطات برای پایدار کردن دکل، برق رسانی، جاده کشی همراهی کرده اند.
منبع:

1399/12/20
11:29:20
0.0 /5
717
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی