آجاک - acak آینده پژوهی

آغاز ساخت نخستین هتل فضایی جهان در سال ۲۰۲۵

آغاز ساخت نخستین هتل فضایی جهان در سال ۲۰۲۵

به گزارش آجاک ساخت نخستین هتل فضایی جهان در مدار نزدیک زمین در سال ۲۰۲۵ شروع می شود. این هتل به رستوران و سینما، اسپا و اتاق برای ۴۰۰ میهمان خواهد بود.


به گزارش روز جمعه روزنامه دیلی میل، شرکت «اوربیتال اسمبلی کورپوریشن» (OAC) یک ابر شرکت فضایی مقرر است ساخت این هتل را در سال ۲۰۲۵ آغاز کند؛ این هتل که «ویاژر استیشن» (ایستگاه مسافر) نام دارد مقرر است از سال ۲۰۲۷ میلادی عملیاتی شود. زیربنای این هتل در مدار اطراف زمین ساخته خواهد شد.
ویاژر استیشن به شکل یک دایره بزرگ خواهد بود که می چرخد و گرانشی مصنوعی تولید می کند که مشابه گرانش روی سطح ماه خواهد بود. این هتل فضایی خصیصه های گوناگونی همچون رستواران های مختلف، سینما، اسپا و غیره دارد که در کشتی های تفریحی هم دیده می شود.


این هتل همینطور به کپسول هایی مجهز خواهد بود که به بخش بیرونی حلقه چرخنده متصل می شود و احتمالاً بعضی از آنها برای انجام تحقیقات فضایی به ناسا و سازمان فضایی اروپا فروخته می شوند.
هنوز جزئیاتی در مورد هزینه ساخت این هتل و یا هزینه یک شب اقامت در این هتل اعلام نشده است. شرکت اوربیتال اسمبلی کورپوریشن ادعا می کند استفاده از موشک های چندبار مصرف مانند «فالکون ۹» شرکت فضایی اسپیس ایکس، هزینه های ساخت آنرا کاهش می هد.
داوطلبان این سفر فضایی باید کمی صبور باشند. این هتل حداقل تا سال ۲۰۲۷ افتتاح نخواهد شد اما از ماژول هایی خواهد داشت که به حلقه های بیرونی ایستگاه فضایی متصل می شوند. این هتل دارای ۲۴ ماژول اختصاصی برای خدمه، هوا، نیرو، آب، سالن های ورزشی، آشپزخانه، رستوران و اقامتگاه اختصاصی برای میهمان هایی است که قصد اقامت بیشتری دارند.
محققان و مسافران به صورت یکسان می توانند از هتل ویاژر استیشن بهره مند شوند؛ شرکتهای خصوصی، سازمان های فضایی و حتی ناسا می توانند ماژول هایی را خریداری نموده و برای خود ویلا بسازند یا از این امکان برای آموزش ففضانوردان استفاده کنند.
به گفته متخصصان این حوزه، این هتل، انقلاب صنعتی بعدی خواهد بود؛ این هتل سبب نوآوری صنعت فضا، متفاوت با آنچه پیش از این بوده، خواهد شد.


1399/12/16
23:02:10
0.0 /5
420
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی