آجاک - acak آینده پژوهی

4 قرارداد استفاده از محصولات نانویی میان فناوران و صنایع بزرگ منعقد شد

4 قرارداد استفاده از محصولات نانویی میان فناوران و صنایع بزرگ منعقد شد

۴ قرارداد فروش محصولات مبتنی بر نانو و تفاهمنامه میان شرکتهای دانش بنیان و شرکتهای متقاضی از صنایع بزرگ کشور با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو منعقد شد.


به گزارش آجاک به نقل از ایرنا، این قراردادها و تفاهمنامه ها روز شنبه در حاشیه رونمایی از ۵۷ طرح نانویی بین شرکتهای فناوری عرضه کننده و شرکتهای صنعتی وسرمایه گذار منعقد شدند.
قرارداد فروش دانش فنی پوشش داکرومات نانو برای بهبود مقاومت خوردگی پیچ و مهره های حوزه صنعت خودرو نفت و گاز میان شرکت فناور و صنعت منعقد شد. اثر اقتصادی این قرار داد تأمین بازار داخلی با حجم ۲۰ میلیارد تومان است که بالغ بر ۳۰ درصد بازار می شود.
قرار دوم فروش محصول و دانش فنی پوشش ضد حریق برای سیستم سوخت رسانی خودرو در بین دو شرکت منعقد شد. اثر اقتصادی این قرارداد تأمین نیاز بازار با حجم ۱۵ میلیارد تومان برآورد شده است. کاربرد این محصول دانش بنیان باعث کاهش وزن خودرو می شود؛ ضمن آنکه این محصول تا دمای ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل خواهد نمود.
تفاهم نامه همکاری مشترک بین شرکت فناور و شرکت متقاضی (ایران خودرو) در مورد تولید رزین نوع ۱ و ۲ ریخته گری به روش کلدباکس سومین قرارداد منعقد شده است.
این رزین ها محصول استراتژیک برای صنعت ریخته گری است که با اعمال تحریم ها تأمین آن در کشور با چالش روبرو شده بود و با این قرار داد مبادرت به داخلی سازی این محصول خواهد شد.
قرارداد چهارم، تفاهمنامه همکاری مشترک بین شرکت فناور و متقاضی (سایپا) در مورد تولید رزین نوع ۱ و ۲ ریخته گری به روش کلد باکس برای ماهیچه سازی است.
اثرات اقتصادی این تفاهمنامه پیشگیری از خروج ارز و تأمین نیاز بازار با حجم ۱۰ میلیون دلاری بیان شده است.منبع:

1399/12/10
22:32:30
0.0 /5
565
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی