آجاک - acak آینده پژوهی

نخستین پرتاب راكت آلفا برای ارسال محموله های یك تنی آوریل انجام می شود

نخستین پرتاب راكت آلفا برای ارسال محموله های یك تنی آوریل انجام می شود

به گزارش آجاک شرکت هوا فضای Firefly مستقر در تگزاس می خواهد راکت جدید خویش را به نام «آلفا» برای ارسال محموله های ماهواره ای با وزن کمی بیشتر از یک تن، در ماه آوریل (فروردین ۱۴۰۰) از کالیفرنیا پرتاب کند و یک فرودگر ماه (lander)  را هم تا سال ۲۰۳۰ به قمر زمین بفرستد.


به گزارش روز شنبه ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، این موشک جدید که هزار کیلوگرم (دو هزار و ۲۰۰ پوند) وزن و ۲۹ متر (۹۵ فوت) طول دارد، برای ارسال محموله های ماهواره ای با وزن کمی بیشتر از یک تن در مدار پایین زمین یا بارهای کمی سبک تر به مدار بالاتر، طراحی شده است.
شرکت هوا و فضای Firefly که فقط چهار سال از تاسیس آن می گذرد، به یک گروه کوچک، اما در حال رشد، از شرکتهای خصوصی همچون شرکتهای «آسترا»، «اسپیس ایکس»، «راکت لب» و «ویرجین اوربیت» می پیوندد که می توانند با موشک های خود به فضا برسند.
«تام مارکوسیچ» مدیر عامل شرکت Firefly در مصاحبه ای اظهار داشت: این شرکت در موقعیتی قرار دارد که می تواند این رقابت را ببرد؛ چونکه می خواهد موشک ها و فضاپیماهایی را برای ارسال ماهواره ها و یا حتی فرودگر قمری به فضا عرضه نماید.
وی افزود: ساخت کلی آلفا یک سال بیشتر از آنچه که انتظار داشتیم به طول انجامید. اصلا نگران بقای این شرکت نیستم، بلکه به فکر ساخت یک شرکت ۱۰ میلیارد دلاری در سالهای آینده هستم.
مارکوسیچ افزود: تعداد کارمندان Firefly که در حومه آستین Cedar Park در تگزاس مستقر هستند، پارسال دو برابر افزایش یافته و به ۳۳۰ نفر رسیده است.
مدیرعامل شرکت فایر فلای اظهار داشت: Firefly یک سکوی پرتاب سابق موشک را در پایگاه نیروی هوایی Vandenberg بازسازی کرده است. این کار هم مدت زمان بیشتری از آنچه پیشبینی شده بود به طول انجامید.
وی محدودیت های سفر و اختلالات در زنجیره تأمین به علت همه گیری کووید-۱۹ را عامل این تاخیر عنوان نمود.


1399/12/09
23:46:29
0.0 /5
390
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی