آجاک - acak آینده پژوهی
مدیر مركز كنفوسیوس دانشگاه تهران خبر داد

ورود به حوزه طب چینی و مقایسه آن با طب ایرانی

ورود به حوزه طب چینی و مقایسه آن با طب ایرانی

مدیر ایرانی موسسه پژوهشی کنفوسیوس دانشگاه تهران از برنامه این مرکز برای ورود به طب چینی و مقایسه آن با طب ایرانی آگاهی داد و اظهار داشت: فعالیت در حوزه سینما، نمایش و ادبیات از دیگر برنامه های ما است.


دکتر بذرافشان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه مرکز چین شناسی(کنفوسیوس سابق) دانشگاه تهران از سال 2008 میلادی فعالیت خودرا در آموزش زبان چینی آغاز نموده است، اظهار داشت: البته از سال 94 با آموزش زبان چینی در دانشگاه تهران، فعالیت این مرکز هم جدی تر شد و دانشگاه تهران به گسترش این موسسه پرداخت.

مسئول رشته زبان چینی دانشکده زبان های دانشگاه تهران با اشاره به اینکه این موسسه با ایجاد رشته چینی در همه حیطه های علوم انسانی مربوط به کشور چین ورود کرده است، اضافه کرد: این مرکز پژوهشی هفت استاد چینی و دو استاد ایرانی دارد.

وی فعالیت گذشته این موسسه را معطوف به حوزه آموزش زبان چینی دانست و اشاره کرد: بدین جهت در این موسسه فعالیت پژوهشی چندانی نداشتیم. بعد از افتتاح مرکز از تابستان سال قبل در حوزه پژوهشی هم برنامه ریزی شد و الان نشر هفت جلد کتاب از چین را بر عهده داریم که توسط انتشارات سمت چاپ و منتشر می شود.

مدیر ایرانی موسسه پژوهشی کنفوسیوس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه از سال 94 تا حالا سالانه حدود 25 نفر برای آموزش زبان چینی پذیرش شده اند، اضافه کرد: علاوه بر این فعالیت ها این مرکز بستری مناسب برای ارتباطات دانشگاه تهران با چین و بالعکس شمرده می شود.

بذرافشان افزود: تا حالا از کمیسیون آموزش پکن، نویسندگان معروف چینی که دارنده جوایز بین المللی هستند و جوایزی چون جایزه هانس کریستین آندرسن و... رادریافت کرده اند، در این موسسه حضور فعالی داشتند.

وی برگزاری آزمون های بین المللی گسترده را از دیگر برنامه های این مرکز برشمرد و اضافه کرد: در نظر داریم علاوه بر آزمون بسندگی زبان چینی، آزمون های زبان برای کودکان را هم راه اندازی نماییم.

مسئول رشته زبان چینی دانشکده زبان های دانشگاه تهران با اشاره به مشارکت و همکاری دانشگاه های معتبر چین با این مرکز تصریح کرد: دانشگاه هایی از چین از دانشگاه های همکار ما در این موسسه محسوب می شوند.
1399/12/05
18:55:16
0.0 /5
405
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی