آجاک - acak آینده پژوهی

بازار عرضه و تقاضای فناوری های آب و انرژی رونق می گیرد

بازار عرضه و تقاضای فناوری های آب و انرژی رونق می گیرد

آجاک: رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه کاتالیست به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف ارائه توانمندی دانش بنیان ها اجرا شد.


به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه فناوری های آب و انرژی این معاونت سلسله رویدادهای فناورانه ای با هدف ایجاد حلقه واسط میان بازار عرضه و تقاضای فناوری های کاربردی و راهبردی در صنعت آب و انرژی برگزار کرد. «رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه کاتالیست» نخستین رویداد مجازی برگزار شده در این حوزه می باشد که با حضور عرضه کنندگان و متقاضیان این عرصه فناورانه همراه بود.
کاتالیست ها در صنایع مختلف پتروشیمی، پالایشگاهی، صنایع فلزی مانند فولاد، حمل و نقل و غیره نقش جدی بازی می کنند و جزء محصولات با ارزبری و ارزآوری بالا و گلوگاهی محسوب می شوند. ستاد توسعه فناوری های آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز برای توسعه این محصول در تلاش است تا از کمک شرکت های فناور و دانش بنیان استفاده نماید.
بهره مندی شرکت های دانش بنیان حوزه کاتالیست از حمایت ها
دبیر ستاد توسعه فناوری های آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه کاتالیست با اشاره به باز شدن فصل جدیدی از کارهای ستاد در چندماه گذشته، اظهار داشت: ستاد مامور به اجرائی شدن ۶ رسالت فناورانه در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
مهدی شریف زاده اضافه کرد: «ایجاد مرجعیت علمی»، «شناسایی، تقویت و بومی سازی فناوری های نوین»، «برنامه ریزی برای دستیابی به فناوری های راهبردی و کاربردی»، «ترویج فرهنگ کارآفرینی و فرهنگ دانش بنیان» و «توسعه بازار دانش بنیان ها» و «تسهیل تبادل فناوری در داخل و خارج مرزها» شش ماموریت اصلی ستاد در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
به گفته وی، کاتالیست ها نقش مهمی در صنایع مختلف انرژی بر دارند. این محصول جزو کالاهای کاربردی و راهبردی در صنایع مختلف است و باید به صورت دائمی تولید و روانه بازار شوند. کاتالیست ها تعیین کننده تجاری و اقتصادی بودن یک صنعت هستند.
وی به برنامه ستاد برای برگزاری سلسله رویدادهای فناورانه اشاره نمود و اظهار داشت: این کا را با برگزاری رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه کاتالیست شروع کردیم و در تلاشیم تا با کمک صنعتگران و نیروهای دانشی کشور، برای دیگر حوزه های فناورانه نیز چنین رویدادهایی برگزار نماییم. این کار پل ارتباطی خواهد بود میان عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری و محصولات فناورانه.
شریف زاده افزود: در این رویدادها ارتباط نزدیکی میان صنعت و دانشگاه برقرار می شود و شرکت های توانمند دانش بنیان، تخصص و توان خودرا به صنعتگران ارائه می کنند تا مسیر برای تجاری سازی این محصولات تسهیل شود.
دبیر ستاد توسعه فناوری های آب و انرژی معاونت علمی و فناوری همین طور با بیان اینکه، در تلاشیم که این رویدادها به شکلی دایمی برگزار شود، اضافه کرد: با ایجاد وب سایت رویدادها که به آخرین فناوری های سه بعدی نیز مجهز است.
به گفته وی، با این کار به صورتی فضایی برای به روزرسانی و به هم رسانی تقاضا و عرضه بصورت مجازی ایجاد می شود که بر پایه پلت فرم به وجود آمده با عنوان نمایشگاه دائمی فناوری های حوزه آب و انرژی است.منبع:

1399/11/25
23:39:36
0.0 /5
534
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی