آجاک - acak آینده پژوهی
عضو مجلس خبرگان رهبری:

دانشگاه ها همیشه به دنبال اعتلای كشور بوده اند و باید تكریم شوند

دانشگاه ها همیشه به دنبال اعتلای كشور بوده اند و باید تكریم شوند

به گزارش آجاک قم رئیس دانشگاه قم اظهار داشت: انقلاب اسلامی سبب شد با وجود ضعف هایی که در کشور وجود دارد، خودمان برای سرنوشت کشورمان تصمیم بگیریم نه بیگانه ها.


عسگر دیرباز در گفتگو با ایسنا با تبریک یوم الله ۲۲ بهمن ماه گفت اظهار داشت: به تازگی کتابی به نام " صعود چهل ساله" در دست چاپ قرار گرفته که دستاوردهای کشور را با عنایت به آمارهای بین المللی و از دیدگاه کسانی که با پیشرفت ایران میانه خوشی ندارند، بیان می کند. این کتاب پیشرفت های کشور ایران در پرتوی انقلاب اسلامی را به خوبی به تصویر می کشد و به مردم به ویژه جوانان پیشنهاد می شود که برای آشنایی بیشتر با انقلاب اسلامی، فداکاری ها و استقامت ملت شریف ایران این کتاب را مطالعه کنند.
وی افزود: این کتاب از زبان بیگانگان نوشته شده و مبین این است که تمام تصمیمات کشور در زمان شاه توسط انگلیس و امریکا گرفته می شد و نظر شاه اهمیتی نداشته است.
رئیس دانشگاه قم اظهار نمود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری بایستی در کشور ما جلوی نفوذ بیگانگان گرفته شود و در بین اقشار مختلف جامعه بویژه مسئولین کشوری فرهنگ سازی شود و به نفع خارجی ها گام برندارند، می توان گفت در این برهه زمانی در کشور ما مساله نفوذ یکی از مهم ترین مسائلی است که باید به آن توجه داشت.
وی ادامه داد: ما نباید اجازه دهیم که بیگانگان در کشور ما اولویت سازی کنند و در مسائب مهم کشور ایران دخالت داشته باشند، بنابراین بهترین کار توجه به فرمایشات رهبری و خواندن کتاب هایی که در ارتباط با انقلاب اسلامی است می تواند راهگشا باشد.
دیرباز توضیح داد: درحال حاضر به علت تحریم ها، ضعف مدیریتی و کم کاری های برخی مسئولین مردم جامعه تحت فشارهای اقتصادی هستند و به سختی زندگی می کنند، همه این موارد سبب آزردگی مردم می شود و مسئولین دلسوزان انقلاب موظف می باشند که به این مشکلات رسیدگی کنند تا نقاط قوت انقلایب بهتر دیده شود.
وی افزود: من از نمره بیست به دانشگاه ها در تبیین دستاوردهای انقلاب نمره هجده می دهم، چونکه دانشگاه ها در عمده پیشرفت ها در کشور ما در زمینه فناوری اطلاعات، رادار، موشک، تانک، تعمیر هواپیما، صنعتی که معطوف به امور نظامی است می توان گفت سنگ تمام گذاشته اند.
رئیس دانشگاه قم خاطرنشان کرد: همینطور علوم پزشکی کشور در زمینه بهداشت و درمان به خوبی عمل کرده یا در زمینه کشاورزی و مواد غذایی باز هم دانشگاه ها پیشرفت های چشم گیری داشته اند.
وی ادامه داد: دانشگاهیان هیچ گاه نیت سوء نداشته اند و همواره در جهت پیشرفت گام برداشته اند، بنابریاین باید از دانشگاه ها تکریم شود و قدر آن دانسته شود.
منبع:

1399/11/23
23:00:25
0.0 /5
660
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی