آجاک - acak آینده پژوهی

9 طرح دانش بنیان با حضور معاون رئیس جمهوری در مشهد رونمایی شدند

9 طرح دانش بنیان با حضور معاون رئیس جمهوری در مشهد رونمایی شدند

ایرنا- ۹ طرح در ارتباط با شرکتهای دانش بنیان عصر سه شنبه در ادامه برنامه های سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به مشهد طی مراسمی در محل پارک علم و فناوری خراسان در این شهر رونمایی شده و مورد بهره برداری قرار گرفتند.


سورنا ستاری در این مراسم "دستگاه ضدعفونی سطوح و محیط بخار آب اکسیژنه پلاسمایی، پمپ فشار قوی سامانه آب شیرین کن و توربین بادی ۲۵۰ کیلووات شرکت پیشرفته هوا خورشید" را رونمایی نمود.
همچنین "مجتمع کارگاهی شهید ستاری یک، آزمایشگاه پمپ آب کاوش صنعت توس، بزرگترین مرکز صنعتی لیرز کشور با نام مرکز لیزر آلما، مرکز فناوریهای نوین شرکت طاها قالب توس در پارک علم و فناوری خراسان و هم مرکز نوآوری جواهرات و گوهرسنگها در مرکز آموزش فنی و حرفه ای مشهد" با حضور معاون رئیس جمهوری به طور رسمی به بهره برداری رسیدند.
آغاز عملیات اجرایی پردیس مشترک دانشگاه فردوسی و پارک علم و فناوری هم در ادامه این برنامه در چارچوب ارتباط ویدیوکنفرانس با محل اجرای آن، کلنگ زنی شد.
پردیس علم و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد در زمینی به مساحت پنج هکتار برای استقرار شرکتهای فناور و دانش بنیان مشترک پارک و دانشگاه طی پنج سال راه اندازی و سه هزار دانش آموخته تحصیلات تکمیلی در این پردیس مستقر خواهند شد.
آزمایشگاه هوشمندسازی دیسپاچینگ که با مشارکت پارک علم و فناوری خراسان برای توسعه فناوری هوشمندسازی در صنایع در رابطه با شبکه های بزرگ همچون آب، برق و حمل و نقل توسط دکتر ستاری مورد بهره برداری قرار گرفت، مجری آزمایشهای تخصصی هوشمندسازی شبکه آبرسانی مشهد برای اولین بار در کشور است.
همچنین "پمپ فشار قوی آب شیرین کن ماشینهای دوار" در چارچوب یک طرح ملی کلان برای اولین بار در ایران طراحی و ساخته شده است.
"مجتمع کارگاهی شهید ستاری یک" هم که امروز در مشهد به بهره برداری رسید در گستره سه هزار مترمربع ظرف مدت یک سال برای استقرار شرکتهای فناور و دانش بنیان بنا شده است. شرکتهای فعال در حوزه های تجهیزات پزشکی، انرژی و آی. سی. تی در این مجتمع مستقر شده اند.
فعالیت "مجتمع کارگاهی شهید ستاری یک" ظرفیت استقرار برای شرکتهای کوچک را در فضای کارگاهی پارک علم و فناوری خراسان به میزان دو برابر قبل افزایش داد.
همچنین فناوری "دستگاه ضدعفونی سطوح و محیط بخار آب اکسیژنه پلاسمایی" که امروز با تلاش مهندسان ایرانی در مشهد رونمایی تابحال در انحصار آمریکا بود.
این دستگاه پیشرفته با حمایت معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری توسط مهندسان یکی از شرکتهای دانش بنیان داخلی در چارچوب یک طرح ملی کلان ملی ساخته شده است.
"دستگاه ضدعفونی سطوح و محیط بخار آب اکسیژنه پلاسمایی" کاربردی خاص و حساس در پاکسازی تجهیزات پزشکی اماکن بسیار ویژه برای مقابله با بیوتروریسم دارد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بامداد امروز ۱۴ بهمن وارد مشهد شد و در برنامه ای فشرده علاوه بر حضور در مراسم رونمایی و بهره برداری چندین طرح فناورانه پیشرفته، فعالیت شرکتهای دانش بنیان و پارک علم و فناوری خراسان را مورد بازدید قرار دارد.منبع:

1399/11/14
23:53:40
0.0 /5
412
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی