آجاک - acak آینده پژوهی

تقویت خودكار مفصل زانو با زانوبند هوشمند

تقویت خودكار مفصل زانو با زانوبند هوشمند

آجاک: پژوهشگران کره ای زانوبند هوشمندی را ساختند که با بهره گیری از هوا کار می کند و قادر می باشد در زمان افزایش فشار به مفصل زانو، به صورت خودکار آنرا تقویت کند.به گزارش روز یکشنبه از پایگاه خبری ساینس دیلی، این زانوبند که با عنوان E-Knee نام گذاری شده، دارای خاصیت های استاندارد شامل میله های تقویت کننده عمودی در طرفین، تثبیت کننده حلقوی ژله ای روی کاسه زانو و بدنه ای از جنس پارچه کشسان و نفوذپذیر است.
آنچه سبب تمایز این زانوبند هوشمند شده، پنج کیسه هوا در بالا، پایین و اطراف آنست که توسط یک مخزن سیلیکونی به جعبه کنترل متصل شده اند. این جعبه کنترل مجهز به یک تراشه کنترل کننده ARM، یک واحد اندازه گیری داخلی (IMU)، یک پمپ الکتریکی و یک باتری لیتیومی است.
واحد اندازه گیری داخلی بطور مستمر حرکات زانو را ردگیری می کند و جعبه کنترل در واکنش به این حرکات، میزان هوای موجود در یک یا چند کیسه هوا را تغییر می دهد تا میزان فشار وارد شده توسط زانوبند به زانو را تنظیم کند. این ساختار امکان تقویت حداکثری مفصل زانو و تامین حداکثر راحتی را در هر وضعیت مفصل زانو فراهم می آورد.
این زانوبند هوشمند مجموعا ۳۲۰ گرم وزن دارد و با هر بار شارژ سیمی یا بی سیم، قادر می باشد ۳۵ ساعت به خوبی کار کند. همین طور جدا کردن جعبه کنترل بمنظور شست و شوی زانوبند بسادگی امکان پذیر است.
مقرر است این زانوبند در یک کمپین Kickstarter و با قیمت ۱۵۹ دلار برای یک زانوبند یا ۲۸۹ دلار برای یک جفت از آن به فروش برسد.

منبع:

1399/11/14
22:54:32
0.0 /5
361
تگها: استاندارد
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی