آجاک - acak آینده پژوهی

تولید بتن های دوستدار محیط زیست با استفاده از پسماند

تولید بتن های دوستدار محیط زیست با استفاده از پسماند

یک شرکت دانش بنیان با کمک نانوفناوری، محصولات بتنی دوست دار محیط زیست از پسماند تولید کرده است که از طبیعت محافظت می کند.


به گزارش روز شنبه ایرنا از معاونت علمی ریاست جمهوری، شاهین ظهوری مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این مجموعه با استفاده از نانو ذرات سیلیس و تیتانیوم که مقاومت بالایی دارند تلاش کرده است بتن هایی با دوام بالا تولید نماید. همینطور ذرات بازیافتی PET که بازمانده بطری های پت بعنوان پسماندهای بازیافتی با ماسه هستند هم در تولید این بتن ها به کار رفته اند.
وی اضافه کرد: خرده شیشه ضایعاتی ماده دیگری است که برای تولید بتن به کار می بریم. همه این محصولات، سبز و دوست دار محیط زیست هستند و کمک قابل توجهی به حفظ طبیعت کرده اند.
این فعال دانش بنیان با معرفی یکی از محصولات دانش بنیان این مجموعه فناور، اظهار داشت: تولید کفپوش های نانویی با استفاده از ذرات PET و خرده شیشه یکی از این تولیدات است. همچون مزایای این محصول می توان «افزایش مقاومت فشاری، کششی و خم شدن کفپوش»، «کاهش ترک های ناشی از هیدراتاسیون سیمان»، «دوام بهتر در مقابل صدمه های ناشی از سولفات ها و آب های اسیدی»، «کاهش تحرک یون های کلر و در نتیجه کاهش عمق نفوذ کلر در بتن بخصوص در نواحی سواحل» و «کاهش آلودگی ‎های زیست محیطی» نام برد.
این فعال فناور افزود: کف پوش های نانویی در «سیستم های روسازی کف و ضد سرخوردگی»، «کف سازی صنعتی و تزئینی»، «مکان هایی که سطوح تحت سایش شدید قرار دارند»، «پارکینگ ها، انبارها و بندرگاه ها»، «سطح معابر، پیاده روها و تقاطع ها»، «کف پله محوطه های بیرونی»، «رویه رمپ ها»، «شیب ها و پیچ ها»، «کف های هشداردهنده و سرعت گیر حاشیه ای و عرضی جاده ها واتوبان ها»، «رویه محدوده های ایستگاه های عوارضی» و «رویه محوطه های پالایشگاهی و جایگاه های سوخت» کاربرد دارد.
ظهوری همینطور بیان نمود: تولید محصولات بتنی دوستدار محیط زیست یکی از مهم ترین اهداف این مجموعه فناور است. در این حوزه تلاش می شود با استفاده از فناوری های موجود در کشور و دنیا، بهترین و با کیفیت ترین محصولات را تولید نماییم.منبع:

1399/11/12
13:45:42
0.0 /5
560
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی