آجاک - acak آینده پژوهی
اختصاصی آجاك؛

بنیاد بركت چهار میلیارد ریال به طرحهای پژوهشی خراسان شمالی تسهیلات داد

بنیاد بركت چهار میلیارد ریال به طرحهای پژوهشی خراسان شمالی تسهیلات داد

به گزارش آجاک ایرنا- مجری طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت در خراسان شمالی اظهار داشت: این نهاد چهار میلیارد ریال تسهیلات به ۱۰ طرح تحقیقاتی و کارآفرین استان در ۹ ماه سال جاری اعطا کرد.


جواد عبدی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: این طرح های پژوهشی و کارآفرین بیشتر در حوزه خدماتی و فنی بوده است که از این تعداد ۶ طرح تحقیقاتی در ارتباط با مرکز رشد شهرستان بجنورد و چهار طرح دیگر هم در اسفراین بوده است.
وی اضافه کرد: از شاخص ترین این طرح ها که تسهیلات دریافت نمودند، طرح در ارتباط با تولید آهن اسفنجی در اسفراین است که در صنایع مختلف کاربرد دارد.
عبدی هوشمندی سازی ادوات الکترونیکی راهنمایی و رانندگی را از دیگر از طرحهای پژوهشی دانست و تصریح کرد: این تسهیلات به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال به هر یک از طرحهای پژوهشی و کارآفرین متقاضی تسهیلات با همکاری پارک علم و فناوری استان با بازپرداخت پنج ساله پرداخت می شود.
وی با اشاره به اینکه بعضی از طرح های پژوهشی برای دریافت تسهیلات در مرحله معرفی به بانک هستند، خاطرنشان کرد: این نهاد برای بهبود و ارتقای توانمندی اقتصادی و کارآفرینی افراد، گروه ها و واحدهای کسب و کار مستعد فعالیت، در جهت تحقق اهداف سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران و رهنمودهای مقام معظم رهبری گام بر می دارد.
بنیاد برکت برپایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و با ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺳﺘﺎد اﺟﺮایی ﻓﺮﻣﺎن ﺣﻀﺮت اﻣﺎم(ره) تاسیس شده است و در زمینه های آموزشی، بهداشتی، برق رسانی، آبرسانی، مخابراتی، فرهنگی، آبخیزداری و دامپروری فعالیت می کند.
خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.
شمار شرکتهای فناور زیرمجموعه پارک علم و فناوری این استان ۱۰۸ شرکت است.

منبع:

1399/11/07
13:17:32
0.0 /5
403
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی