آجاک - acak آینده پژوهی

معاون علمی و فناوری از 5 شركت فناور در جنوب تهران بازدید كرد

معاون علمی و فناوری از 5 شركت فناور در جنوب تهران بازدید كرد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از پنج شرکت دانش بنیان حوزه نفت و گاز، تجهیزات دندانپزشکی، توربین ها، تجهیزات سرچاهی واقع در شهرک صنعتی شمس آباد تهران بازدید نمود.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از شرکتهای دانش بنیان و فناور مستقر در شهرک صنعتی شمس آباد در جنوب تهران بازدید کرد.
توانمندی در تولید تجهیزات دندانپزشکی
بر اساس این گزارش، یکی از این شرکتهای دانش بنیان مستقر در شهرک صنعتی شمس آباد تهران در زمینه تولید تجهیزات دندانپزشکی و دندان سازی و هم تأمین مواد مصرفی مرتبط، فعالیت می کند.
این شرکت با سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه و با هدف توسعه فناوری در زمینه طراحی، ساخت و تولید تجهیزات در رابطه با صنعت دندانپزشکی و دندانسازی، تأسیس شده است.


کوره های دندانسازی شامل کوره پرسلن تمام اتوماتیک، کوره پرس تمام اتوماتیک، کوره های حذف موم سیلندر و کوره زینترینگ، میزها و اتوکلاو دندانپزشکی، همچون محصولات فناورانه این مجموعه است.

واحد تولید مبدل کاتالیستی برای کاهش آلودگی هوا
ستاری همینطور از شرکت تولید کننده مبدل های کاتالیستی، مجموعه های اگزوز و واشرهای گلویی یا رینگ سیل مستقر در شمس آباد بازدید نمود. مبدل های کاتالیستی تولیدی این شرکت فناور، نقش مؤثری در کاهش آلودگی ناشی از فعالیت خودرو ها ایفا می کند. این کاتالیست ها در انواع خودرو های ساخت داخل به کار گرفته می شود.


گروه های خودروسازی همچون مشتری های محصولات این شرکت هستند. مدیران این مجموعه در جریان این بازدید از عرضه محصولات به ۲۰ درصد خودرو های تولیدی در بازار خبر دادند و یادآور شدند محصولات این شرکت با حداقل ۱۰ درصد قیمت کمتر از محصولات مشابه وارداتی و با کیفیتی برابر یا بالاتر، به شرکتهای خودروساز، عرضه می شود.
تولید توربین های عظیم
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همینطور از گروه شرکتهای تولید کننده در زمینه توربوکمپرسور نفت، هم بازدید نمود. این شرکت در زمینه انجام خدمات و فعالیتهای پیمانکاری تخصصی در امور طراحی و اجرای پروژه های صنایع فرآیندی و بخصوص صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، فعالیت می کند. هم اکنون فعالیت این شرکت بر روی تولید توربین های عظیم، متمرکز شده است.
توربین های آی جی تی ۲۵ معمولی و آی جی تی ۲۵ پلاس، همچون تولیدات این گروه صنعتی هستند. تولید انواع توربو کمپرسورها، انواع الکترو کمپرسورها و انواع توربو ژنراتورها، همچون دیگر محصولات این شرکت هستند. این گروه صنعتی همینطور در زمینه طراحی، نصب و اجرای ایستگاه های تقویت فشار، فعالیت دارد.
۲۵ درصد از نیروهای این شرکت در بخش تحقیقات و R&D فعالیت می نمایند. بیشتر از ۱۵۰۰ نفر در شرکتهای مختلف وابسته به این گروه صنعتی شاغل هستند.
این شرکت موفق شده است با نوآوری بر روی توربین های تولیدی، عمر این توربین ها را به شکل قابل توجهی افزایش دهد، این موفقیت، علیرغم این حقیقت، به دست آمده است که این صنعت، مدتها است که با تحریم روبرو شده است. بازطراحی و ساخت قطعات موتور هواپیمای تجاری هم همچون برنامه های فناورانه این شرکت در آینده است.
توسعه فناورانه در صنعت نفت
شرکت فناوری تولید کننده تجهیزات سرچاهی هم همچون دیگر میزبانان ستاری و هیئت همراه در این سفر استانی بودند. این شرکت فناور، تولید کننده تجهیزات مورد استفاده در چاه های استخراج نفت می باشد. علاوه بر تولید این تجهیزات، تمام مراحل نصب و راه اندازی دستگاههای ساخته شده، توسط شبکه فنی مهندسی این مجموعه انجام می گیرد.
یکی از محصولات محوری این شرکت، شیر آلات چاه های نفت و گاز است. این شیرآلات فشار بالای میعانات و گاز استخراجی را کنترل می کند و ماده استخراج شده را تفکیک می کند. محصول فناورانه این شرکت توان کار با فشار کاری ۱۰ هزار پی اس آی را دارد. شرکتهای نفتی همچون مشتری های محصولات تولیدی توسط این شرکت هستند.خودکفایی در تجهیزات صنعت گاز
بازدید از شرکت دانش بنیان دیگری که در زمینه مهندسی، تأمین تجهیزات و اجرای پروژه های صنعت نفت و گاز، فعالیت می کند توسط معاون علمی و فناوری صورت گرفت.
ایستگاه های تقلیل فشار گاز، یکی از محصولات این شرکت به حساب می آید. این ایستگاه ها در راه خط لوله گاز نصب می شوند، تا فشار گاز ورودی را تنظیم کنند. مخازن تحت فشار و ایستگاه اندازه گیری گاز نیز، همچون دیگر تولیدات این مجموعه دانش بنیان است.
ایستگاه اندازه گیری، میزان گاز ورودی به صنایع مختلف را اندازه گیری می کند. این شرکت همینطور برای نیاز صنایع مختلف ایستگاه کابینتی فشار گاز کوچک تر، تولید می کند. تولید هیترهای گاز، که دمای گاز ورودی را زیاد می کند، یکی دیگر از محصولات فناورانه این شرکت دانش بنیان است. این شرکت همینطور در اجرای پروژه های بین المللی همچون در عراق مشارکت داشته است.منبع:

1399/11/06
18:29:33
0.0 /5
394
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی