آجاک - acak آینده پژوهی

هیات وزیران اساسنامه صندوق های پژوهش و فناوری را تصویب كرد

هیات وزیران اساسنامه صندوق های پژوهش و فناوری را تصویب كرد

آجاک: هیات وزیران اساسنامه صندوق های پژوهش و فناوری را که قبل تر در جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و با هدف تقویت پروسه نظارتی کارگروه و تطابق هرچه بیشتر با قوانین مرتبط کشور اصلاح و مصوب شده بود، تصویب کرد.


به گزارش آجاک به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در جلسه هیات دولت که بعدازظهر روز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، اساسنامه صندوق های پژوهش و فناوری را که قبل تر در جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و با هدف تقویت پروسه نظارتی کارگروه و تطابق هرچه بیشتر با قوانین مرتبط کشور اصلاح و مصوب شده بود، تصویب کرد.
به سبب اساسنامه مذکور، صندوق پژوهش و فناوری دارای شخصیت حقوقی مستقل و به صورت غیر دولتی در قالب شرکت سهامی و به استناد مجوز کارگروه مندرج در بخشنامه اجرائی ماده (۴۴) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور تأسیس شده و دارای استقلال مالی و استخدامی است که با رعایت این اساسنامه و تحت نظارت کارگروه، فعالیت می نمایند.
فعالیت ها، منابع تامین مالی و ارکان صندوق، ترکیب مجمع عمومی و هیات مدیره و وظایف و اختیارات آنها و ترکیب بازرسان صندوق، از دیگر مواد مندرج در اساسنامه یاد شده است.
در جلسه امروز هیات دولت، معاون اول رئیس جمهوری گزارشی از سفر دو روزه خود به استان سیستان و بلوچستان به هیات وزیران ارائه داد.
در این جلسه که با رعایت پروتکل های بهداشتی و به دو صورت حضوری و مجازی برگزار شد، مشکلات استان سیستان و بلوچستان خصوصاً در زمینه راه آهن چابهار، گازرسانی به همه شهرها، روستاها و سایر مناطق استان، مشکلات صید و صیادان و مسائل و مشکلات حاشیه نشینی در شهر چابهار و زاهدان، مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم گرفته شد.
در سفر معاون اول رئیس جمهوری همین طور از طرح های مهم توسعه سواحل مکران و طرح احیاء ۴۶ هزار هکتار اراضی دشت سیستان بازدید و مسائل و مشکلات هریک بررسی گردید.
پس از این گزارش، قرار شد کارگروهی مرکب از سازمان برنامه و بودجه، وزارتخانه های جهاد کشاورزی، نیرو، کشور و استاندار سیستان و بلوچستان تشکیل گردد تا ظرف دو هفته تشکیلات مناسب اداری با هدف مدیریت نظام بهره برداری از طرح عظیم ۴۶ هزار هکتاری سیستان و توسعه استان سیستان و بلوچستان را به دولت ارائه دهد.
در ادامه جلسه همین طور برخی از پیشنهادهای دستگاه های اجرائی بررسی و تصویب گردید.
اصلاح بخشنامه پشتیبانی از شرکت های نوپا
هیات وزیران در امتداد ایجاد شفافیت و تسریع در انجام وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پشتیبانی از شرکت های نوپای حوزه فناوری اطلاعات، «آیین نامه پشتیبانی از شرکت های نوپا» را اصلاح کرد.
به سبب اصلاح بخشنامه فوق، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است بوسیله سازمان ها و شرکت های تابعه خود برمبنای بخشنامه اجرائی ماده (۴۴) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور در صندوق پژوهش و فناوری نوآفرین که با ماموریت توسعه شرکت های مورد حمایت و با سرمایه حداقل یک هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات مصوب مربوط بودجه سالانه با مشارکت بخش غیردولتی تشکیل می شود، مشارکت کند.
اصلاح بخشنامه اجرائی قانون کانون کارشناسان رسمی دادگستری
هیات وزیران بمنظور استفاده از ظرفیت های الکترونیکی و بهره برداری از سامانه های ارتباطی مجازی در برگزاری برخط (آنلاین) جلسات مجمع عمومی سالانه کانون کارشناسان رسمی دادگستری باتوجه به شیوع بیماری کرونا و ضرورت فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند، با الحاق یک تبصره به ماده (۳۷) بخشنامه اجرائی قانون کانون کارشناسان رسمی دادگستری موافقت نمود.
به سبب تبصره یاد شده، شورای عالی کارشناسان رسمی و کانون های کارشناسان رسمی دادگستری پس از تامین و تجهیز زیرساخت ها و امکانات لازم، مجازند حسب لزوم، مجامع و انتخابات خودرا به صورت مجازی برگزار کنند.
اعلام نظر دولت درباب برخی از طرح های نمایندگان مجلس
دولت در ادامه ضمن اعلام نظر درباب برخی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خودرا برای پیگیری طرح های مربوط تعیین کرد.
تصویب اساسنامه نمونه صندوق های پژوهش و فناوری
هیات وزیران اساسنامه صندوق های پژوهش و فناوری را که قبل تر در جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و با هدف تقویت پروسه نظارتی کارگروه و تطابق هرچه بیشتر با قوانین مرتبط کشور اصلاح و مصوب شده بود، تصویب کرد.
به سبب اساسنامه مذکور، صندوق پژوهش و فناوری دارای شخصیت حقوقی مستقل و به صورت غیر دولتی در قالب شرکت سهامی و به استناد مجوز کارگروه مندرج در بخشنامه اجرائی ماده (۴۴) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور تأسیس شده و دارای استقلال مالی و استخدامی است که با رعایت این اساسنامه و تحت نظارت کارگروه، فعالیت می نمایند.
فعالیت ها، منابع تامین مالی و ارکان صندوق، ترکیب مجمع عمومی و هیات مدیره و وظایف و اختیارات آنها و ترکیب بازرسان صندوق، از دیگر مواد مندرج در اساسنامه یاد شده است.منبع:

1399/10/22
15:09:00
0.0 /5
711
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی