آجاک - acak آینده پژوهی

۶۶ میلیارد تومان محصول دانش بنیان چهارمحال و بختیاری بفروش رسید

۶۶ میلیارد تومان محصول دانش بنیان چهارمحال و بختیاری بفروش رسید

به گزارش آجاک ایرنا- رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، تعداد دانش فنی تجاری شده در این استان را 92 مورد اعلام نمود و اظهار داشت: در سالجاری 66 میلیارد تومان محصول دانش بنیان شرکت های فعال در استان بفروش رسید.اسماعیل پیرعلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گردش مالی شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری این استان را ۹۵ میلیارد تومان در سال اعلام نمود و اضافه کرد: در سالهای اخیر با تجاری سازی ایده ها، شرکت های دانش بنیان استان در راه فروش و درآمدزایی قرار گرفته اند.

وی اشاره کرد: قسمتی از فروش این محصولات صادرات می شود که تا حالا شرکت های دانش بنیان استان ۲۰۷ هزار و ۶۵۰ دلار ارزآوری داشته اند.

پیرعلی، تعداد شرکت های دانش بنیان و فناور توسعه یافته استان را ۷۶ شرکت اعلام نمود و اظهار داشت: از این تعداد ۲۲ شرکت دانش بنیان، دارای مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با اعلان اینکه شرکت های دانش بنیان استان برای ۷۹۲ نفر اشتغالزایی کرده است، گفت: تا حالا ۲۶۰ دانش فنی از طرف این شرکتها تولید شده است.

پیرعلی با اشاره به قراردادهای بسته شده دستگاه های اجرائی با شرکت های دانش بنیان استان، اضافه کرد: مبلغ این قراردادها که در حوزه IT، نرم افزار، الکترونیک، آب، شیلات، تجهیزات آزمایشگاهی و خدمات نوین شهری است یک میلیارد و ۴۲۳ میلیون تومان است.

به گزارش آجاک به نقل از ایرنا، ۴۲ هسته و ۲۷ واحد مرکز رشد نیز در استان چهارمحال و بختیاری فعال است و طی سال های اخیر بیش از ۱۰۰ اختراع از طرف شرکت های دانش بنیان، فناور و واحدهای رشد در این استان به ثبت رسیده است.منبع:

1399/10/20
22:32:06
0.0 /5
423
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی