آجاک - acak آینده پژوهی

كارخانه نوآوری شیراز با دستور رئیس جمهوری افتتاح می شود

كارخانه نوآوری شیراز با دستور رئیس جمهوری افتتاح می شود

آجاک: کارخانه نوآوری شیراز فردا (هجدهم دی ماه 99) با دستور ویدیو کنفرانسی حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری بطور رسمی به بهره برداری می رسد.


کارخانه نوآوری شیراز بعنوان قطب فناوری و نوآوری جنوب کشور با فضای ۱۰ هزار متر مربع در مرکز شیراز، شرایطی را فراهم نموده تا افراد بتوانند تمام مراحل پروسه نوآوری فناورانه را طی کنند.
این کارخانه دارای خاصیت باشگاه سرمایه گذاری، باشگاه دانش آموزی، مدرسه کسب وکار و نورآوری باز است.
باشگاه سرمایه گذاری این کارخانه متشکل از گروهی از افراد و سرمایه گذارانی است که سیاستی مبتنی بر سرمایه گذاری بر روی افراد و طرح های برگزیده اتخاذ نموده و گردهمایی این باشگاه به صورت دوره ای برای تصمیم گیری و سرمایه گذاری برگزار می گردد.
باشگاه دانش آموزی کارخانه نوآوری شیراز، همگام با رویکرد ویژه خود به دانشگاه نسل سوم که دانشگاهی با نگرش کار آفرینی است، اهتمام بر تقویت زیرساخت های این نظام با نگرش پژوهش و کارآفرینی از دوران دانش آموزی دارد.
مدرسه کسب وکار این کارخانه نیز با هدف کمک به توسعه و ارتقای دانش فنی افراد دانش آموخته و صاحبان کسب وکار مبتنی بر تکنولوژی های جدید تاسیس و راه اندازی شده که متشکل از مدارس گوناگون با آموزش های تخصصی و حرفه ای برای ورود به بازار کار، توسعه و ارتقای مهارت فنی در حوزه های مختلف است.
این کارخانه همین طور با داشتن بخشی بعنوان نوآوری باز، فرصتی به وجود آورده تا افراد بتوانند با بهره بردن از آن گامی برای توسعه کسب وکار خود بردارند.
۴۰۰ میلیارد ریال جهت راه اندازی فاز نخست کارخانه نوآوری شیراز هزینه شده است
مدیرعامل کارخانه نوآوری شیراز، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلان اینکه جهت راه اندازی فاز نخست این کارخانه بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است، اظهار داشت: تعداد اشتغال مستقیم پیش بینی شده برای این کارخانه در سال نخست، ۴۰۰ نفر بوده که تا کنون ۲۶۳ شغل آن محقق شده است.
علیرضا صمیمی اضافه کرد: همین طور پیش بینی برای فعالان فناوری که به صورت آزاد (فریلنسر) در این کارخانه فعالیت می نمایند در سال نخست ۱۵۰ نفر بوده که تابحال ۶۷ نفر تحقق یافته است.
وی افزود: ۲ شرکت دانش بنیان موفق این استان را جذب کردیم و بیش از ۳۰ استارتاپ (شرکت نوپا) باید در فضای کارخانه مستقر می شده که ۲۶ تیم استارتاپی جذب شدند.
مدیرعامل کارخانه نورآوری شیراز گفت: همکاری با مراکز رشد، شتاب دهنده ها و هم افزایی با جامعه آکادمیک و پارک علم و غناوری بخش دیگری از کارهای این کارخانه است و افزون بر این، صندوق سرمایه گذاری در این کارخانه جذب شده است.
صمیمی افزود: همین طور از جذب پنج سرویس دهنده و ارائه دهنده خدمات در سال نخست، تا کنون سه سرویس دهنده جذب شدند و از مجموع ۱۰ کسب و کاری که باید در مرکز کسب وکار کارخانه نوآوری شیراز مستقر شوند تا کنون هشت کسب وکار جذب شده است.
مدیرعامل کارخانه نوآوری شیراز اظهار داشت: امیدواریم این کارخانه بعنوان دومین کارخانه در قطب جنوب کشور، در بازه زمانی هفت ساله بتواند بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ نفر کارآفرینی مستقیم و بیش از چهار هزار نفر کارآفرینی غیرمستقیم را داشته باشد.
صمیمی بیان داشت: عملیات اجرائی فاز نخست کارخانه نوآوری شیراز از اوایل سال ۱۳۹۸ شروع شد و در سال ۱۳۹۹ به بهره برداری رسید.
وی افزود: در صورت حمایت وزارت ارتباطات و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، عملیات فاز دوم کارخانه نوآوری شیراز آغاز خواهد شد و ظرف چهار ماه به بهره برداری می رسد.
منبع:

1399/10/18
23:46:54
0.0 /5
394
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی