آجاک - acak آینده پژوهی

واكس نانو برای محافظت از خودرو

واكس نانو برای محافظت از خودرو

نوعی واکس ویژه خودرو به بازار عرضه شده که در آن از گرافن استفاده شده است. این واکس دوام زیرلایه را زیاد می کند.


به گزارش دوشنبه ستاد توسعه فناوری نانو، این واکس چرخ که با فناوری سوسپانسیون گرافنی Genable® تولید شده، به صورت آنلاین قابل تهیه است.
شرکت اپلاید گرافن متریالز (Applied Graphene Materials) تولیدکننده نانوپلاکت های گرافنی اعلام کرد، هالو اتوکر (Halo Autocare) از مشتریان این شرکت، محصول جدید خودرا با کمک گرافن تولید و به بازار عرضه نموده است.
این پولیش مبتنی بر واکس میکروبلوری است و از مزایای عملکرد آن بهبود مقاومت حرارتی و شیمیایی برای افزایش دوام پوشش چرخ و اگزوز است. درصورت گرم شدن چرخ های آلیاژی در اثر استفاده مداوم از ترمز، این پولیش به دوام آن کمک می نماید.
مقاومت در مقابل دما که بوسیله فرمولاسیون جدید نانوپلاکت گرافن امکان پذیر است، سبب دوام بیشتر محصول می شود. وجود این واکس روی سطح محصول موجب عدم تجمع آب روی سطح می شود.
دارن فلوری، مدیرعامل هالو اتوکر می گوید که به همراه شرکت اینوویشن تلاش نموده اند تا فناوری گرافن را در محصولات با نام تجاری EZ Car Care وارد کنند.
وی می افزاید: واکس Graphene carnauba خودرا در اکتبر ۲۰۲۰ عرضه کردیم و از مشتریان بازخورد خوبی داشته ایم. امیدوارم که این شروعی جهت استفاده از فناوری گرافن در بخش خودرو باشد.
منبع:

1399/10/12
13:57:49
0.0 /5
717
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی