آجاک - acak آینده پژوهی

۹۷۵ روستای هرمزگان به شبكه ملی اطلاعات متصل شدند

۹۷۵ روستای هرمزگان به شبكه ملی اطلاعات متصل شدند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات هرمزگان اظهار داشت: 975 روستا در این اُستان در امتداد اجرای برنامه ششم توسعه به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.


احد قویدل فرد مدیر روز دوشنبه در این خصوص گفت: برنامه ششم توسعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را مکلف به اتصال ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات کرده است.
وی افزود: ۷۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار هرمزگان تا کنون به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند و امکان بهره گیری از کاربری های فناوری اطلاعات برای مردم این روستاها فراهم گشته است.
وی افزود: ۱۳۳۱ روستای بالای ۲۰ خانوار در هرمزگان وجود دارد که با اتصال ۹۷۵ روستا به شبکه ملی اطلاعات، ۸۷ درصد جمعیت روستاهای بالای ۲۰ خانوار این اُستان زیر پوشش قرار گرفتند.
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات هرمزگان اظهار داشت: اهداف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از توسعه زیرساخت های ارتباطی در سطح شهرها و روستاها را کاهش شکاف دیجیتالی با هدف توسعه کاربری های مبتنی بر ICT، ایجاد اشتغال پایدار و همین طور دسترسی روستاییان به چهار خدمت الکترونیکی اصلی دولت در حوزه های سلامت، آموزش، کشاورزی و بانکی است.
قویدل فرد اشاره کرد: امید می رود با تکمیل پروژه های ارتباطی در حال اجرا در هرمزگان ضریب نفوذ شبکه ملی اطلاعات در روستاهای بالای ۲۰ خانوار هرمزگان به ۹۰ درصد برسد.


1399/10/10
18:34:26
0.0 /5
716
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی