آجاک - acak آینده پژوهی

تولید انبوه ماسك های گرافنی ضدویروس

تولید انبوه ماسك های گرافنی ضدویروس

به گزارش آجاک شرکت بریتانیایی هایدال اخیرا خبر از تولید ماسک های گرافنی با قابلیت شستشو توسط شریک تجاری این شرکت داده است، ماسک هایی که در آنها از جوهر گرافنی استفاده شده است.


بر اساس اعلام روز دوشنبه ستاد توسعه فناوری نانو، شرکت هایدال گرافن اینداستریز (Haydale Graphene Industries) اعلام نمود که IRPC - شریک تجاری این شرکت - تولید ماسک هایی را شروع کرده است که در آنها از گرافن شرکت هایدال استفاده شده است.
این ماسک های صورت هم اکنون جهت استفاده داخلی در گروه IRPC تولید می شوند که احیانا برای سال ۲۰۲۱ این ماسک ها جهت استفاده عموم عرضه می شوند.
این شرکت باید خصوصیت های طراحی ماسک را در سال ۲۰۲۱ مورد ارزیابی مجدد قرار دهد، زمانی که ماسک ها از نظر عواملی مانند کارایی فیلتراسیون ویروسی (VFE)، حفاظت در مقابل پرتو فرابنفش و حفاظت EMC لازم به بررسی باشند.
هایدال سرمایه گذاری های گوناگونی در بخش نانوجوهر داشته است. این شرکت چندی قبل شرکت اینوفن (Innophene) را خریداری کرد.
اینوفن یک شرکت گرافنی در تایلند است که روی ساخت جوهرهای رسانا و مواد کامپوزیتی کار می کند. شرکت هایدال، شرکت اکمک (ACMC) را هم در سال 2015 در آمریکا خریداری نموده است و با این کار وارد حوزه جدیدی از نانومواد شده و شانس خویش را در بخش ویسکرزهای کاربید سیلیکون آزموده است.منبع:

1399/09/19
14:16:40
5.0 /5
728
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی