آجاک - acak آینده پژوهی

اولین كودك سال هفته نامه تایم ارائه شد

اولین كودك سال هفته نامه تایم ارائه شد

به گزارش آجاک یک نوجوان آمریکایی که یک دستگاه تلفن همراه برای آزمایش وجود سرب در آب شرب اختراع کرده است، عنوان اولین «کودک سال» هفته نامه «تایم» را به خود اختصاص داد.


به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، هفته نامه معتبر «تایم» که از ۱۹۲۷ «مرد سال» و سپس «چهره سال» را انتخاب می کند، سال جاری برای نخستین بار با همکاری گروهی از دانشمندان جوان، «کودک سال» را معرفی نمود.
«گیتانجالی رائو»، محقق ۱۵ ساله اهل «دنور» در ایالت «کلرادو» در آمریکا که چند اختراع تحسین شده در شاخه های مختلف علوم دارد، این عنوان را به خود اختصاص داد. همچون اختراع های کاربردی این محقق نوجوان، طراحی اپلیکشینی است که می تواند وجود سرب و آلودگی را در آب شرب تشخیص و اخطار دهد. وی یک اپ هم طراحی نموده که با استفاده از هوش مصنوعی می تواند به قربانیان قلدری و آزار در فضای مجازی کمک نماید.
پنج هزار نوجوان آمریکایی نامزد دریافت عنوان «کودک سال» هفته نامه تایم بودند که در مرحله دوم به پنج نفر کاهش پیدا کرد و سرانجام از میان آنها رائو این عنوان را از آن خود کرد. مقرر است هر پنج نامزد نهایی روز جمعه در یک برنامه تلویزیونی معرفی و تقدیر شوند.
سال گذشته «گرتا تونبرگ»، فعال زیست محیطی از سوئد چهره سال هفته نامه تایم شد. او که آن زمان فقط ۱۶ سال داشت، تا امروز جوان ترین چهره سال تایم است.


1399/09/15
22:54:56
5.0 /5
775
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی