آجاک - acak آینده پژوهی
توسط پژوهشگران دانشگاه شهید بهشتی انجام شد

كسب عنوان بهترین مقاله سمپوزیوم مخابرات نوری

كسب عنوان بهترین مقاله سمپوزیوم مخابرات نوری

به گزارش آجاک پژوهشگران دانشگاه شهید بهشتی جایزه بهترین مقاله (Best Paper Award) ˮسومین سمپوزیوم بین المللی مخابرات نوری بیسیم و موج میلیمتری غرب آسیاˮ  در سال 2020 (WASOWC 2020) را کسب کردند.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، نتایج پژوهش عرضه شده در این سمپوزیوم در چارچوب مقاله ­ای با عنوان: “Achieved Throughput of Hovering UAV-Based Optical Wireless Communications”، و نویسندگان: محمدتقی دبیری، دکترسیدمحمدسجاد صدوق و هیمن ساوجبلاغچی، توانست عنوان بهترین مقاله این سمپوزیوم بین المللی را کسب کند.
در این مقاله که حاصل پژوهش محمدتقی دبیری و هیمن ساوجبلاغچـی از دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد تحت راهنمایی دکتر سیدمحمدسجاد صدوق، دانشیار گروه مخابرات دانشگاه شهید بهشتی است، روشی جدید برای محاسبه سرعت های قابل دسترس در انتقال داده توسط پهپادهایی که از فناوری مخابرات بیسیم لیزری استفاده می نمایند، پیشنهاد شده است؛ روش عرضه شده می تواند در پهپادهای مخابراتی برای ارسال داده با سرعت بسیار بالا (فرا پهن باند) در فضای آزاد بوسیله لیزر، مورد استفاده قرار گیرد.
مقاله‌ی عرضه شده از جانب پژوهشگران دانشگاه شهید بهشتی از کشور جمهوری اسلامی ایران و دو مقاله دیگر حاصل پژوهش محققانی از دانشگاه های معتبر اروپا و استرالیا، سه دستاورد پژوهشی شاخص بودند که بر مبنای ارزیابی کمیته علمی، عنوان "بهترین مقاله" این دوره از سمپوزیوم را کسب کردند.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه شهید بهشتی، سومین "سمپوزیوم بین المللی مخابرات نوری بیسیم و موج میلیمتری غرب آسیا" با حضور پژوهشگران برجسته در حوزه مخابرات بیسیم و موج میلیمتری از 28 دانشگاه و مرکز پژوهشی معتبر در 14 کشور دنیا، از تاریخ 4 تا 5 آذر به صورت مجازی به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار گردید.
منبع:

1399/09/14
20:39:51
5.0 /5
863
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی