آجاک - acak آینده پژوهی

تولید پدهای ضدویروس كرونا برای پوشاندن سطوح در فروشگاه ها

تولید پدهای ضدویروس كرونا برای پوشاندن سطوح در فروشگاه ها

به گزارش آجاك شركت وراكو پدها و پوشش های آنتی باكتریال و ضد ویروس كرونا برای پوشاندن سطوح عمومی در فروشگاه ها نظیر چرخ دستی، نرده و دستگیره ارائه كرده است.


به گزارش روز شنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، شرکت وراکو (Veraco) مستقر در لندن، طیف وسیعی از پدها و پوشش های آنتی باکتریال قابل چسبیدن را طراحی و تولید کرده است. این پدها در سطوحی با امکان لمس مکرر مانند دستگیره درها، چرخ دستی ها و نرده راه پله ها مورد استفاده قرار می گیرد.
این شرکت از فناوری «Ions Silver» یون نقره استفاده می نماید که با شکستن ساختار زیستی میکرواورگانیسم ها از انتشار و تولیدمثل عوامل بیماری زا و خطرناک جلوگیری می کند.
این محصولات تا ۹۹٫۹۹ درصد از باکتری های رایج را از بین می برد و همینطور در مقابل ویروس کرونا موثر است. استفاده از فناوری ضدمیکروبی نقره چیز جدیدی نیست و پیش از این در رنگ و پوشش بیمارستان ها مورد استفاده قرار گرفته است، اما تابحال محصولات متنوعی که به سادگی در هر جایی قابل نصب و استفاده باشد، ارائه نشده است.
چندین مطالعه نشان داده است ویروس ها، همچون COVID۱۹، می توانند روزها روی سطح زنده بمانند؛ این در شرایطی است که با وجود مراقبت مردم از پاکیزگی دست و شستن مکرر آنها، گاهی اوقات افراد فراموش می کنند که دست ها را بشویند. این محصولات به صورت فوری، ۲۴ ساعته و در تمام طول هفته، قابلیت حذف میکروب ها را داشته و حداکثر تا ۲ سال بعد از نصب هم کار می کنند. این شرکت هم اکنون با NHS، تویوتا، دانشگاه متروپولیتن لندن و COS کار می کند.
جورج استرانگ، یکی از بنیانگذاران این شرکت اظهار داشت: در دنیای بعد از کرونا، بیشتر به بهداشت و مراقبت اهمیت می دهیم، مردم همچنان از لمس درهای عمومی، دستگیره ها، صفحه نمایش و غیره به بهترین نحو ممکن پرهیز می کنند و انتظار می رود کسب و کارها از این تغییر رفتار مردم پشتیبانی کنند. این همه گیری استانداردهای بهداشتی را تغییر داده است و ما محصولات خویش را در جهت همین استانداردها قرار داده ایم.
چارلز چرچمن از دیگر بنیانگذاران این شرکت هم اظهار داشت: می دانستیم که این فناوری کار می کند، اما می خواستیم محصولی تولید نماییم که ظاهر خوبی هم داشته باشد و استفاده از آنها بسیار آسان باشد. طیف وسیعی از اشکال و اندازه های مختلف را در محصولات خود داریم و همینطور می توانیم برای مشتریان تجاری خود طرح های سفارشی تولید نماییم. در آینده، هیچ دلیلی وجود ندارد از سطحی که به وفور در طول روز لمس می شود با استفاده از پوشش های آنتی باکتریال محافظت نشود.منبع:

1399/09/03
13:38:54
5.0 /5
469
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی