آجاک - acak آینده پژوهی
معاون فرهنگی وزیر بهداشت:

پژوهشكده های میان رشته ای از تولیدات علمی در حوزه قرآن و سلامت استفاده لازم را ببرند

پژوهشكده های میان رشته ای از تولیدات علمی در حوزه قرآن و سلامت استفاده لازم را ببرند

به گزارش آجاك معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، ضمن تشكر از تمام كسانی كه در تولید و تدوین سه نرم افزار ˮقرآن و سلامتˮ و دستنامه ˮدین و سلامتˮ نقش داشتند، بیان داشت: امیدوارم به بركت هفته قرآن و عترت، در این راه موفق باشیم و پژوهشكده های میان رشته ای در این راه از تولیدات علمی در حوزه قرآن و سلامت استفاده لازم را ببرند.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، در مراسم رونمایی از سه نرم افزار "قرآن و سلامت" و "کتاب دستنامه دین و سلامت"، با اشاره به اینکه در سفارش های بهداشتی آنجایی که می خواهیم مردم را اقناع نماییم در بعضی موارد به خوبی می بینیم که بعضی از افراد را باید بوسیله فطرتش در مسیری که برای سلامت او بهتر است هدایت کرد، در این راه می بینیم که تلفیق آموزه های دینی و معنوی و سلامت خودرا بیش از پیش نشان میدهد.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیان داشت: البته در این راه باید سرعت خودرا افزایش دهیم و محتواهای علمی تری را به مرحله تولید برسانیم تا در نهایت به سبک زندگی سالم منجر شود، من تشکر می کنم از عزیزانی که در این اهداف به ما کمک بسیار کردند، تصویب "سند راهبردی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت"، به لطف خدا در امسال، رقم زننده اتفاقات بسیار خوبی بود که بر اساس آن، سیاست گذاری ها و اهدافی که در سند مطرح گردیده است را گام به گام پیش خواهیم برد.
لاری با اشاره به اینکه هدف کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت، پیش بردن امور با روشی علمی، قرآن بنیان و با نگرش کلی و فراگیر است، اظهار داشت: در این راه باید با بهره گیری از پژوهش های روش مند و متون علمی صحیح و درست، از ترویج عجولانه محتواهای سطحی و غیر علمی، پیشگیری شود و مانع نگاه طب سازی، تجاری و شغل سازی در حوزه "سلامت و دین" شویم.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اشاره کرد: باید در راه استفاده از معارف تابناک قرآن کریم در حوزه سلامت به صورت روش مند ورود کرد و در این راه نیاز به همکاریهای بین بخشی بمنظور هم افزایی بیشتر است. ایران عزیزمان این پتانسیل را دارد و این دردناک است که دیگر کشورها دراین زمینه از ایران جلوتر باشند. شیوع بیماری کرونا خود زمینه ای است تا همان گونه که در حوزه واکسن و امور درمانی و بهداشتی پیشتاز هستیم، دراین زمینه نیز حرفی برای گفتن داشته باشیم.
او در آخر ضمن تشکر از تمام کسانی که در تولید و تدوین سه نرم افزار "قرآن و سلامت" و دستنامه "دین و سلامت" نقش داشتند، بیان داشت: امیدوارم به برکت هفته قرآن و عترت، در این راه موفق باشیم و همه عزیزان خصوصاً پژوهشکده های میان رشته ای در این راه از تولیدات علمی در حوزه قرآن و سلامت استفاده لازم را ببرند.
به گزارش مفدا، عصر روز گذشته و با حضور دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و حجت الاسلام حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور و بعضی از مدیران حوزه قرآن و عرتت ستادی و دانشگاهی از سه نرم افزار "قرآن و سلامت" و "کتاب دستنامه دین و سلامت" رونمایی گردید.
منبع:

1399/08/26
14:15:32
5.0 /5
882
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی