آجاک - acak آینده پژوهی
با بالاترین درجه فناوری؛

عنوان تولیدی نوع یك به بیش از ۶۰۰ شركت دانش بنیان رسید

عنوان تولیدی نوع یك به بیش از ۶۰۰ شركت دانش بنیان رسید

آجاك: معاونت علمی و فناوری اعلام نمود بیش از 600 شركت دانش بنیان از شركتهای تولید نوع یك هستند.به گزارش آجاک به نقل از معاونت علمی و فناوری، شرکت های دانش بنیان به ۴ دسته تولیدی نوع یک، تولیدی نوع ۲، نوپای نوع یک و نوپای نوع دو تقسیم می شوند. هم اکنون بیش از ۶۰۰ شرکت دانش بنیان بعنوان تولیدی نوع ۱ شناسایی شده اند.
شرکت های متقاضی که برای قرار گرفتن در پروسه شناسایی به مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه می کنند، توسط کارگروه ارزیابی وابسته به این مرکز مورد ارزیابی قرار می گیرند. شرکت دانش بنیان تولیدی نوع ۱ از بالاترین درجه فناوری برخوردارست.
شرکت دانش بنیان تولیدی نوع ۲ نیز در رتبه دوم قرار دارد و بیش از ۱۳۰۰ شرکت دانش بنیان توانسته اند بعنوان شرکت دانش بنیان تولیدی نوع ۲ شناسایی شوند. شرکت های دانش بنیان باتوجه به نیازهای کشور در رشته های مختلفی، طبقه بندی می شوند.
فناوری زیستی، کشاورزی و صنایع غذایی، دارو و فرآورده های پیشرفته حوزه تشخیص، مواد پیشرفته، ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته، وسائل، تجیزات و ملزومات پزشکی، برق و الکترونیک و فوتونیک و مخابرات، فناوری اطلاعات و ارتباطات و خدمات تجاری سازی، همچون رشته های هستند که شرکت های دانش بنیان در آنها فعالیت می نمایند.
در حدود ۲۵۰ شرکت دانش بنیان در حوزه فناوری زیستی، کشاورزی و صنایع غذایی، فعالیت می نمایند. نزدیک به ۳۰۰ شرکت نیز در بخش دارو و فرآورده های پیشرفته حوزه تشخیص، فعال می باشند. شرکت های فعال در حوزه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته نیز بیش از ۱۲۵۰ شرکت دانش بنیان را شامل می شود.
شرکت های فعال در حوزه وسائل، تجهیزات و ملزومات پزشکی کمتر از ۲۵۰ شرکت و شرکت های فعال در رشته های برق و الکترونیک و فوتونیک و مخابرات، فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز بیش از ۱۰۰۰ شرکت هستند. قسمتی از شرکت های دانش بنیان نیز در حوزه تجاری سازی خدمات فعالیت دارند. مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است که سطح علمی شرکت های دانش بنیان را استفاده از برنامه های تشویقی ارتقاء دهد.

1399/08/15
22:53:39
5.0 /5
725
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی