آجاک - acak آینده پژوهی
خاوازی:

وزارت جهاد كشاورزی از توسعه فعالیت استارت آپ ها حمایت می كند

وزارت جهاد كشاورزی از توسعه فعالیت استارت آپ ها حمایت می كند

وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: وزارت جهاد كشاورزی از توسعه فعالیت استارت آپ ها در بخش كشاورزی حمایت می كند و در این راه از هیچ كمكی دریغ نخواهیم كرد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «کاظم خاوازی» در جلسه هم اندیشی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تعدادی از مدیران استارت آپ های بخش کشاورزی اضافه کرد: با عنایت به شرایط کشور، ما می خواهیم به صورت ضربتی از دانش و تجربه استارت آپ ها در رفع مشکلات بخش کشاورزی و کمک به مردم استفاده نماییم.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: ما می خواهیم کالاهای کشاورزی با قیمت بسیار مناسب به دست مصرف کننده برسد و هدف ما در مرحله اول کلان شهرها هستند.
خاوازی با اشاره به اینکه زیرساخت هایی در دولت، بخصوص در وزارت جهاد کشاورزی برای فعالیتهای استارت آپی وجود دارد، خاطرنشان کرد: یکی از این بخش ها، محیط های مناسب برای ایجاد بارانداز است که می تواند در اختیار استارت آپ ها قرار گیرد.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: تولیدکنندگان بزرگ بسیاری وجود دارند که می توانند کالای خویش را با بهترین کیفیت در بارانداز تحویل دهند و استارت آپ ها می توانند برای رساندن این محصولات به مصرف کنندگان مدلی طراحی نمایند تا واسطه ها حذف شوند.
وی در ارتباط با همکاری دستگاههای مختلف کشوری و نظامی برای پیشبرد اهداف طرح های استارت آپی بخش کشاورزی اضافه کرد: همه ارکان نظام نسبت به این کار حساس و همراه هستند.
خاوازی افزود: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام در استان های تهران، البرز، اصفهان، شیراز و مشهد محیط های مناسبی در اختیار دارند که آمادگی داریم به منظور توسعه فعالیت استارت آپ ها در بخش کشاورزی این محیط ها را بعنوان بارانداز در اختیار استارت آپ ها قرار دهیم.
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: تعدادی سرمایه گذار بزرگ آماده سرمایه گذاری در بخش کشاورزی هستند و می توانند از استارت آپ ها حمایت کنند.
وی با اشاره به ضرورت تسهیل امور در ارتباط با استارت آپ ها بیان نمود: با عنایت به تاکید رئیس جمهوری بر پشتیبانی از استارت آپ ها، لازم است مصوبه ای برای توسعه میدان عمل این بخش تهیه و به دولت عرضه شود.
خاوازی یادآورشد: می توانیم در این مصوبه بحث لجستیک و تنظیم بازار مواد غذایی را لحاظ نماییم.


1399/08/14
20:47:59
5.0 /5
658
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی