آجاک - acak آینده پژوهی
مدیر بانك سلول های بنیادی رویان اصفهان خبر داد؛

امكان دریافت وام ۴۰ میلیون ریالی برای ذخیره سلول های بنیادی خون بند ناف

امكان دریافت وام ۴۰ میلیون ریالی برای ذخیره سلول های بنیادی خون بند ناف

اصفهان مدیر بانك سلول های بنیادی رویان اصفهان با اعلان اینكه در آستانه روز جهانی خون بند ناف، خبرهای ویژه از بانك سلول­ های بنیادی خون بند ناف رویان اصفهان داریم، اظهار داشت: امكان دریافت وام 40 میلیون ریالی برای ذخیره سلول های بنیادی خون بند ناف و مشاوره های اولیه بخش سلول درمانی است.دکتر مجید کوهی اصفهانی در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار نمود: به سبب اهمیت ذخیره­ سازی سلول­های بنیادی خون بند ناف، حدود ۳ سال پیش سازمان بهداشت جهانی روز ۱۷ نوامبر را بعنوان روز جهانی خون بند ناف نامگذاری کرد تا با این نامگذاری ضمن بیان اهمیت ذخیره­ سازی این ثروت نهفته، به فرهنگسازی این مهم نیز پرداخته شود.

وی اضافه کرد: در این راستا، سال قبل برنامه ویژه ای در تهران انجام شد تا با گرامیداشت این روز، از خادمان و پیشگامان موضوع سلول­های بنیادی تقدیر و تجلیل شود. امسال به سبب شرایط کرونا که امکان برگزاری مراسم مهیا نبود، گرامیداشت این روز به صورت غیرحضوری انجام می­ گیرد.

مدیر بانک سلول های بنیادی رویان اصفهان با اعلان اینکه در آستانه این روز خبرهای خوبی برای مردم داریم، اشاره کرد: اول آنکه بر طبق توافقات صورت گرفته برای نخستین بار در طول ۱۵ سال فعالیت بانک خون بند ناف اصفهان، امکان دریافت وام­ ۴۰ میلیون ریالی مهیا شده است. این تسهیلات که به صورت قرض ­الحسنه به خانواده ­هایی که در آستانه تولد نوزاد خود باشند و قصد ذخیره سلول­ های بنیادی فرزند خودرا داشته ­باشند تعلق می­ گیرد. بدین سبب لازم است خانواده­ ها در طول دوران حاملگی به دفتر بانک خون بند ناف رویان مراجعه و ضمن ارائه درخواست خود، معرفی نامه برای بانکهای عامل را دریافت و جهت دریافت تسهیلات مذکور اقدام نمایند.

استان اصفهان به نسبت جمعیت مقام اول کشور را در ذخیره سلولهای بنیادی خون بند ناف دارد

کوهی اصفهانی در ادامه اضافه کرد: ذخیره خون بند ناف با روند صعودی درحال بالا رفتن است، اما هنوز لازم است فرهنگ سازی بیشتر صورت گیرد تا افراد با آگاهی از اهمیت این زباله بیولوژِیک، نسبت به ذخیره آن اقدام نمایند تا شاید از این نمونه ها امکان درمان بیماران مهیا شود.

وی اضافه کرد: بااینکه استان اصفهان به نسبت جمعیت در ذخیره سلول های بنیادی خون بند ناف مقام اول را در کشور دارد، اما شرایط اقتصادی مردم سبب شده که امکان این اقدام برای همه خانواده ها مهیا نباشد که حالا ارائه تسهیلات ۴۰ میلیون ریالی تصویب و به خانواده ها ارائه می شود تا افراد بیشتری بتوانند از این فرصت تکرار نشدنی بهره مند شوند.

کوهی اصفهانی به راه اندازی بخش مشاوره های مربوط به سلول درمانی اشاره و اعلام نمود: اعلام نمود که طی تمام این سال ها، بیماران مختلف با دفتر بانک خون بند ناف تماس و درخواست خودرا ارائه می کردند و چون بستر این کار در اصفهان مهیا نبود به مرکز سلول درمانی رویان در تهران ارجاع می شدند. حالا باتوجه به شرایط کرونا و نیز مشکلات تردد بین شهری و از طرف دیگر هزینه های بسیار زیاد سفرهای برون شهری، این امکان برای همشهریان مهیا شده تا بتوانند مشاوره ­های اولیه در این خصوص را در اصفهان دریافت نمایند و در صورت فراهم بودن شرایط، به مرکز سلول درمانی رویان معرفی شوند تا مطابق با نظر گروه متخصصین و شرایط درمانی یا کارآزمایی بالینی، اقدام متناسب صورت گیرد.

مدیر بانک سلول­های بنیادی خون بند ناف رویان اشاره کرد: این خدمت نیز که به مناسبت روز جهانی خون بند ناف برای بیماران مبتلا به آرتروز زانو و بیماری های پوستی همچون ویتیلیگو (لک و پیس) ارائه می شود، اساسا در پیش گیری از سردرگمی بیماران و نیز کاهش تردد افراد به پایتخت و در نتیجه کاهش هزینه های بیماران و متقاضیان تاثیر بسزایی خواهد داشت.

کوهی اصفهانی در آخر با اشاره به مزایای سلول درمانی اظهار نمود: پژوهشگران رویان و بانک خون بند ناف رویان برای درمان بیماری­ های مختلف بوسیله سلول های بنیادی در حال تحقیق و پژوهش هستند که هر کدام از این تحقیقات در مراحل مختلف است و برخی از آنها به مرحله کارآزمایی بالینی رسیده که امید است با مشخص شدن سریعتر نتایج این تحقیقات بتوان، برای درمان بیماران مختلف از آن بهره جست و به این طریق گامی مؤثر در ارتقاء سلامت جامعه برداشت.
1399/08/10
23:43:45
5.0 /5
682
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی