آجاک - acak آینده پژوهی

ثبت پتنت فناوری برای درمان انواع مختلف سرطان ها

ثبت پتنت فناوری برای درمان انواع مختلف سرطان ها

به گزارش آجاك یك شركت استرالیایی فناوری حاوی نانوذرات و دو نوع آنتی بادی را به ثبت رسانده است. این تركیب می تواند طیف وسیعی از سرطان ها را هدف قرار دهد.


به گزارش روز چهارشنبه ستاد توسعه ویژه فناوری نانو، شرکت پتریس (Patrys) موفق به ثبت پتنتی مربوط به پلتفورم Deoxymab با کمک نانوذرات برای رهایش داروی ضدسرطان شده است. در این فناوری پلتفورم جدید Deoxymab متصل به نانوذرات برای تحویل هدفمند داروی ضدسرطان استفاده می شود.
این پتنت شامل استفاده از آنتی بادی های Deoxymab و PAT-DX۱ و PAT-DX۳ می شود که همراه با نانوذرات برای تشخیص و درمان انواع مختلف سرطان ها استفاده می شود.
آنتی بادی PAT-DX۱ از نظر توانایی اتصال به DNA آزاد شده از خیلی از سرطان های جامد بسیار ایده آل است، DNA هایی که در اثر تکثیر سریع سلول ها در تومور صلب ایجاد می شوند.
جیمز کمپبل، مدیر ارشد اجرایی این شرکت می گوید که نانوذرات Deoxymab می تواند بعنوان یک معرف هدف گیری برای انواع مختلف سرطان استفاده گردد. این نانوذرات صرف نظر از نوع و منشاء سرطان ها قادر به پوشش دادن طیف وسیعی از سرطان ها است.
وی می افزاید: «ما این رویکرد هدف گیری تومور را با نانوذراتی که قادر به حمل محموله ای از داروها برای کشتن سلول های سرطانی است، ترکیب کردیم. این ترکیب به ما امکان می دهد داروهای ضدسرطان را به صورت خاص به چندین نوع سرطان مختلف تحویل دهیم و در عین حال، حداقل تأثیر را روی سلول های سالم بدن داشته باشیم.»
به طور غیرمعمول برای آنتی بادی ها، PAT-DX۱ می تواند از سد خونی مغز عبور کرده و به صورت بالقوه اندازه تومور را کم کند. این فناوری به محققان اجازه می دهد تا آنها بتوانند بیماری سرطان مغز گلیوبلاستوما را در مراحل اولیه یا متاستاز هدف قرار دهند.
دکتر کمبل می افزاید: «ما اعتقاد داریم که ماهیت این فناوری حاوی نانوذرات و آنتی بادی می تواند برای طیف وسیعی از کاربردهای درمانی نظیر سرطان های کشنده استفاده گردد.»
پلتفورم Deoxymab شرکت پتریس برپایه آنتی بادی Deoxymab ۳E۱۰ بنیان نهاده شده است، آنتی بادی که برای نخستین بار در یک مدل موش حاوی نوعی بیماری انسانی شناسایی شد.
در حالی که بیشتر آنتی بادی ها به نشانگرهای سطح سلول متصل می شوند، این آنتی بادی به هسته سلول نفوذ کرده و DNA را به صورت مستقیم هدف قرار می دهد و در آنها فرایند ترمیم را مهار می کند.


1399/08/03
10:49:38
5.0 /5
1123
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی