آجاک - acak آینده پژوهی

وسایل مصرفی موتور سیكلت

وسایل مصرفی موتور سیكلت

به طور كلی وسایل مصرفی موتور سیكلت به وسایلی گفته می شود كه همراه با استهلاك و همراه با مصرف طی زمان مشخصی فرسوده می شوند و به اتمام می رسند.


به طور کلی وسایل مصرفی موتور سیکلت به وسایلی گفته می شود که همراه با اصطحلاک و همراه با مصرف طی زمان مشخصی فرسوده می شوند و به اتمام می رسند؛ از همین رو جهت استفاده مجدد از آن ها نیاز به جایگزینی با نسخه های جدید می باشد. عمدتا وسایل یدکی موتور سیکلت و حتی سایر وسایل نقلیه به عنوان وسایل مصرفی تلقی می شوند.

از جمله پر استفاده ترین و ضروری ترین وسایل مصرفی در موتور سیکلت ها نیز می توانیم به باتری موتور سیکلت و همینطور شمع موتور سیکلت اشاره کنیم. هر چند اگزوز موتور سیکلت به عنوان یک وسیله مصرفی شناخته نمی شود اما سلامت اگزوز موتور سیکلت و عملکرد صحیح آن تاثیر بسزایی در طول عمر بیشتر و بهتر وسایل مصرفی موتور سیکلت دارند.

بد نیست اشاره کنیم که نحوه استفاده از وسیله نقلیه، مقدار استفاده و همینطور استفاده استاندارد و بدون فشار از آن در طول عمر وسیله تاثیر بسزایی دارد؛ از همین رو توصیه می کنیم همواره به صورت استاندارد و بدور از هر گونه فشاری از وسایل نقلیه به ویژه موتور سیکلت ها استفاده کنید تا طول عمر بیشتری داشته باشند.

با وسایل مصرفی موتور سیکلت چه کنیم؟

در مواجه با وسایل مصرفی موتور سیکلت می بایست چند نکته قابل توجه را بدانید و همواره سعی کنید آن ها را به کار ببندید.

مورد اول اینکه وسایل مصرفی نظیر باتری، شمع، روغن و... برای مصرف شدن و تمام شدن ساخته شده اند از همین رو تعویض سریع آن ها در زمان مورد نیاز نه تنها طول عمر موتور سیکلت شما را افزایش می دهد بلکه عملکرد بهتری را نیز برای موتور به همراه خواهد داشت. عدم توجه و استفاده از وسایل مصرفی در زمانی که قابل استفاده نیستند نه تنها صدمات زیادی به وسیله نقلیه وارد می کند بلکه ممکن است موتور را با نقص مواجه کند و نهایت شما را دچار خطرات جانی کند.

مورد دوم اینکه مقدار استفاده شما از وسایل مصرفی موتور سیکلت بسته به نحوه استفاده شما از آن ها می باشد. همانطور که گفتیم در صورتی که استفاده زیادی از موتور سیکلت دارید، یا در زمان های استفاده فشار زیادی به وسیله نقلیه وارد می کنید، قطعا در مرحله اول طول عمر تجهیزات مصرفی و در مرحله دوم طول عمر موتور سیکلت تان کاهش خواهد یافت.

مورد سوم و آخر اینکه توصیه می کنیم، حتما از وسایل مصرفی اصل استفاده کنید و تحت هیچ شرایطی سراغ استفاده از وسایل کم کیفیت یا فیک برای قیمت پایین تر نروید؛ چرا که به صورت غیر مستقیم با کاهش عمر موتور سیکلت و یا ایجاد خسارات جانبی، هزینه بیشتری روی دست تان خواهند گذاشت.

باتری موتور سیکلت

باتری موتور سیکلت یکی از اساسی ترین وسایل مصرفی آن بشمار می رود. باتری ها به فعالیت بخش های الکتریکی و همینطور استارت وسایل نقلیه کمک می کنند. وجود باتری درست مانند بنزین یا روغن در موتور سیکلت برای فعالیت ضروری می باشد. با این حال این وسایل به نوعی مصرفی تلقی می شوند و پس از مدتی اصطلاحا باتری خالی می کند و نیاز به شارژ آن خواهید داشت.

شایان ذکر است که در طولانی مدت و پس از استفاده متداول از موتور سیکلت و یا خوابیدن طولانی مدت موتور سیکلت، اصلاحا باتری می خوابد که در این شرایط می بایست اقدام به تعمیر آن کنید و در صورتی که امکان تعمیر وجود نداشته باشد، باید برای تعویض آن اقدام نمایید.

به طور کلی باتری ها از جمله مهم ترین بخش ها در موتور می باشند و فعالیت آن ها برای عملکرد موتور سیکلت ضروری می باشد.

شمع موتور سیکلت

قطعا یکی از قطعات اصلی در هر موتور سیکلت، شمع می باشد که وظیفه جرقه زنی و به نوعی روشن نمودن موتور سیکلت را دارد. شمع یک قطعه فوق العاده مهم در موتور انواع وسیله نقلیه سوختی محسوب می گردد و بدون کارکرد صحیح شمع ها، وسایل نقلیه مثل موتور سیکلت ها قادر به حرکت نخواهند بود.

شمع موتور سیکلت قطعه ای متشکل از الکترود، عایق چینی، واشر ها و... می باشد که درست در قسمت بالایی محفظه احتراق و سیلندر موتور سیکلت قرار می گیرد و از یک طرف جریان ولتاژ بالای برق را گرفته و از طرف دیگر با ایجاد جرقه زنی در محفظه احتراق باعث انفجار بخار فشرده شده بنزین و در نتیجه ایجاد نیروی لازم برای روشن شدن و حرکت کردن موتور سیکلت می شود.

مرجع خرید آنلاین وسایل مصرفی موتور سیکلت

فروشگاه موتوریزه به عنوان یکی از بزرگ ترین فروشگاه های اینترنتی تخصصی فعال در حوزه خرید و فروش تجهیزات و ادوات موتور سیکلت مرجع مناسبی برای خرید وسایل مصرفی موتور سیکلت بشمار می رود.

در موتوریزه انواع وسایل مصرفی موتور سیکلت از برند های مختلف و مناسب موتور سیکلت های متنوع گردآوری و عرضه شده تا تمام مصرف کنندگان از سراسر کشور امکان خرید آنلاین وسایل مصرفی موتور سیکلت را با چند کلیک داشته باشند و در نهایت محصولات را درب منزل تحویل بگیرند.

 

1399/08/01
23:11:49
5.0 /5
919
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی