آجاک - acak آینده پژوهی

توان توربین های گازی احیا می شود

توان توربین های گازی احیا می شود

مدیر عامل یك شركت دانش بنیان با اشاره به اینكه، خنك سازی هوای ورودی به واحدهای توربین گازی از طریق كاری های كارآمد و كم هزینه برای بازیابی توان از دست رفته این واحدها در فصول گرم سال است، از عرضه این خدمت به صنایع مختلف از جانب این شركت فناور اطلاع داد.


به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری، خنک سازی هوای ورودی به واحدهای توربین گازی به دو روش انجام می شود، همچون روش های تبخیری مانند مدیای مرطوب، مه پاشی، تراکم مرطوب و همینطور روش های تبریدی مانند تبرید تراکمی، تبرید جذبی، ذخیره ساز انرژی حرارتی که هر دوی این روش ها هم اکنون توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی انجام می شود.
طراحی، توسعه، تأمین قطعات، ساخت و اجرای سامانه های خنک کاری هوای ورودی از فعالیتهای اصلی این شرکت دانش بنیان است.
به گفته علی نیکبخت مدیر عامل این مجموعه فناور، طراحی، بهینه سازی، تأمین قطعات، ساخت و اجرای بیشتر از ۱۰ واحد کولر تبخیری مدیا در نیروگاه های مختلف کشور همچون فعالیتهای این شرکت است.
این فعال دانش بنیان با اشاره به اینکه، پروژه های خنک کاری شرکت در چارچوب پروژه های مهندسی، تدارک و ساخت (EPC) برای سامانه اصلی و تمامی سامانه های فرعی مورد نیاز قابل انجام است، اضافه کرد: هم اکنون با عنایت به مسئله بحران آب و همینطور نیاز شبکه در ساعات پیک، سامانه های تبرید تراکمی مجهز به مخازن ذخیره ساز انرژی حرارتی توسط تابا طراحی و برای اجرا در انواع نیروگاه های کشور توسعه داده شده است.
وی همینطور تصریح کرد: این شرکت دانش بنیان در سال ۱۳۹۳با هدف عرضه خدماتی پیشرو و نوین در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی در داخل کشور و خارج از کشور کار خویش را شروع کرد.
نیکبخت می افزاید: تأمین و ساخت قطعات یدکی و مصرفی از دیگر خدمات عرضه شده توسط شرکت است. در حین انجام تعمیرات میان دوره ای و تعمیرات اساسی (اورهال) واحد های تولید نیرو، احتیاج به دسترسی به قطعات و لوازمی که به لحاظ انقضاء عمر مربوطه یا مواجهه با پدیده های خستگی، خزش و غیره، قابلیت ادامه کار را ندارند، مطرح می شود.
به گفته وی، این شرکت می تواند قطعات اصلی یا معادل را در فیلدهای مکانیک، الکتریک و ابزارآلات، با تاکید بر پتانسیل تولید و ساخت داخل تأمین، و به واحدهای تولیدی ارائه نماید.
او در ادامه بیان می کند: افزایش ظرفیت تولید برق در نیروگاه های قدیمی، نسبت به راه اندازی واحد جدید، از دو منظر هزینه سرمایه گذاری توان معادل و همینطور زمان پیاده سازی، فاکتوری مناسب، پرارزش و بسیار قابل توجه است.
این فعال دانش بنیانی می گوید: شرکت برای بازسازی قطعات، با در اختیار داشتن دانش جدید ترین متدهای پوشش دهی قطعات و دانش استفاده و دستیابی به پیشرفته ترین تجهیزات در زمینه بازسازی و عملیات حرارتی قطعات به خصوص در توربین های گازی و بهره گیری از شرکت های تخصصی داخلی و خارجی دارای فناوری های روز، این اطمینان را بوجود آورده است که قطعات بازسازی شده در این مجموعه از کیفیت بالایی برخوردار می باشد.منبع:

1399/07/29
23:03:22
5.0 /5
804
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی