آجاک - acak آینده پژوهی
معاون وزیر علوم تاكید كرد

لزوم بهره مندی از توان علمی دانشگاه ها برای رفع چالش های ملی

لزوم بهره مندی از توان علمی دانشگاه ها برای رفع چالش های ملی

آجاك: معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر لزوم استفاده از توان علمی دانشگاه در كمك به دستگاه های اجرائی برای رفع چالش های ملی تاكید نمود.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، دکتر غلامحسین رحیمی که با هدف بازدید از پتانسیل های علمی پژوهشی دانشگاه نیشابور به این شهر سفر کرد، در نشست با هیئت رئیسه و مسئولان دانشگاه نیشابور، بر لزوم استفاده از توان علمی دانشگاه در کمک به دستگاه های اجرائی برای رفع چالش های ملی، تقویت پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان، آینده نگری در تحقیقات علمی، نیازسنجی پژوهشی و پرهیز از موازی کاری علمی اصرار کرد.
دکتر صادقی سمرجانی رئیس دانشگاه نیشابور نیز در این جلسه گزارشی از تاریخچه تاسیس این دانشگاه، افتخارات، فعالیت ها و دستاوردهای مختلف علمی پژوهشی این دانشگاه ارائه کرد.
بازدید از مرکز رشد و آزمایشگاه های پژوهشی، رصدخانه، پارک علم و فناوری و افلاک نمای شهرستان نیشابور همچون برنامه های معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و هیات همراه وی در این سفر بود.
همین طور همزمان با بازدید دکتر رحیمی وبینار ملی مجازی «نقد و نظریه ادبی» به میزبانی دانشگاه نیشابور در حال برگزاری بود که وی با شرکت در این همایش از دست اندرکاران برگزاری آن تشکر و قدردانی کرد.
بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در این سفر دکتر رضا نقی زاده، مشاور معاون پژوهش و فناوری و دکتر محمد سعید سیف مدیر کل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رحیمی را همراهی می کردند.
منبع:

1399/07/25
15:37:01
5.0 /5
822
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی