آجاک - acak آینده پژوهی
رئیس پارك علم و فناوری استان زنجان:

حال خوب پارك علم و فناوری زنجان مشروط به اختصاص زمین است

حال خوب پارك علم و فناوری زنجان مشروط به اختصاص زمین است

به گزارش آجاك زنجان رئیس پارك علم و فناوری استان زنجان اظهار داشت: حال پارك علم و فناوری استان با اختصاص زمین، خوب می شود.داوود مرادخانی ظهر امروز (۱۴ مهرماه) در نشست خبری که در پارک علم و فناوری استان برگزار شد، در ارتباط با بودجه اختصاص یافته به پارک علم و فناوری استان زنجان، اظهار نمود: بودجه اختصاص یافته به پارک علم و فناوری استان ۲ میلیارد تومان است که نسبت به استان های هم جوار رقم بسیار پایینی است.

این مسئول با اشاره به اینکه استان زنجان شتاب دهنده وجود ندارد، خاطرنشان کرد: باید کمک گردد تا در اکوسیستم شتاب دهنده اضافه شود. ما باید به یک بلوغی برسیم که شتاب دهنده را توجیه نماییم تا در استان مستقر شود؛ گفتنی است شتاب دهنده مانند قایق تندرویی است که در مدت زمان کمی مراحل آموزش و برنامه ریزی را طی کرده و به کسب درآمد می رسد.

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان با اشاره به اینکه حالا زنجان در زمینه دانش بنیان و ایده های فناور نیازمند جذب سرمایه گذار است، افزود: استان، ظرفیت‎ های خوبی در زمینه منابع برق، کشاورزی، صنایع دستی و تشکیل شرکت های دانش بنیان دارد ولی نیازمند گسترش اکوسیستم استارت آپی است.

مرادخانی با اشاره به اینکه سرمایه گذار هوشمند کسی است که در استارت آپ ها سرمایه گذاری کند، اظهار نمود: زنجان، استان زیاد بزرگی نیست، بنابراین کارهای کارآفرینی در این استان به سرعت اتفاق می افتد و پیشرفت می کند.

وی با اشاره به اینکه باید در استان زنجان بازیگران اکوسیستمی استارت آپی را گسترش دهیم، اضافه کرد: یک ایده فناور حالا به تولید محصول و ثبت سفارش رسیده است؛ به صورتی که حالا ۶۰۰۰ سفارش گرفته و در نمایشگاه دبی، فروش داشته است.

این مسئول، با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری استان زنجان مسئول توسعه کاربردی بوده ولی دانشگاه ها مسئولیت آموزش آکادمیک دارند، خاطرنشان کرد: همه افراد در کشور باید در یک راستا حرکت کنند تا سبب هم افزایی و سپس به ترتیب باعث تغییر، تحول و جهش شوند.

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان با اشاره به اینکه حال پارک علم و فناوری استان خوب است ولی باید یک سری از مشکلات آن حل شود، افزود: معاون فنی و فناوری رئیس جمهور از عملکرد پارک علم و فناوری استان راضی بوده و تنها به علت نداشتن زمین و مشکلات موجود، حال پارک علم و فناوری استان خوب نیست ولی با رفع مشکلات حالش بهتر می شود.

مرادخانی اظهار نمود: مدیران استانی هوشمند و همراه هستند ولی دغدغه سازمان خویش را دارند و زمانی متوجه نقش پارک علم و فناوری استان خواهند شد که فرزند خود نیازمند اشتغال باشد.

منبع:

1399/07/15
23:03:19
5.0 /5
831
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آجاک : آینده پژوهی