آجاک - acak آینده پژوهی

بهره برداری از پالایشگاه پلاسمای خون در البرز

بهره برداری از پالایشگاه پلاسمای خون در البرز

آجاك: البرز نماینده عالی دولت در استان البرز از آغاز بهره برداری از خط تولید فرآورده های مشتق از پلاسما و خطوط تولید بایو فسفات بایوران و بذور هیبرید چغندر در استان با دستور رئیس جمهور به صورت ویدئو كنفرانس آگاهی داد.عزیزاله شهبازی در این مراسم که روز پنجشنبه ۱۰ مهرماه در یک واحد تولیدی واقع در شهرک صنعتی بهارستان صورت گرفت، با اعلان اینکه هر هفته در جلسات ستاد ملی کرونا به ریاست رئیس جمهور محترم حاضر هستیم، اضافه کرد: این جلسات به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می گردد و دکتر روحانی در جریان امور مربوط به شیوع بیماری منحوس کرونا در استانها قرار گرفته و تدابیر لازم را با هم افزایی روسای کمیته ها، اتخاذ می کنند.

به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، وی افزود: امروز نیز طرح هایی که در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سه استان کشور آماده بهره برداری بودند، با دستور رئیس جمهور محترم به بهره برداری رسید.

شهبازی اظهار داشت: عملیات اجرایی دو طرح نیز در استان البرز شروع شد که اعتباری حدود ۳۰۰ میلیارد تومان در مرحله اول برای آنها سرمایه گذاری شده است.

وی اضافه کرد: راه اندازی پالایشگاه پلاسمای خون، آرزوی دیرینه مردم ایران اسلامی بوده که امروز مراحل اولیه این اقدام مهم شروع شد.

استاندار افزود: در این پالایشگاه بیش از ۱۶۰ نفر مشغول به کار می شوند و این امکان فراهم می شود که بخش بزرگی از مشتقات پلاسما که حالا صادر می شود و خام فروشی می نماییم و با قیمت گزاف به صورت پالایش شده وارد می نماییم، در داخل کشور مهیا شود.

در این مراسم خطوط تولید بایو فسفات بایوران و بذور هیبرید چغندر، خیار و گوجه فرنگی در کرج نیز با دستور دکتر روحانی رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

منبع:

1399/07/12
13:31:23
5.0 /5
1220
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی