آجاک - acak آینده پژوهی

دانشگاه صنعتی اصفهان، مجری طرح پژوهشی افزایش ضریب بازیافت میدان نفتی مارون

دانشگاه صنعتی اصفهان، مجری طرح پژوهشی افزایش ضریب بازیافت میدان نفتی مارون

آجاك: قرارداد طرح پژوهشی افزایش ضریب بازیافت میدان نفتی مارون، در آیین امضای قرارداد پژوهشی میان وزارت نفت و برخی از دانشگاه های كشور، توسط رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و مدیرعامل شركت ملی نفت ایران به امضاء رسید.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، آئین امضای قرارداد پژوهشی وزارت نفت با دانشگاه های منتخب کشور بمنظور افزایش بازیافت ۱۳ میدان نفتی و گازی با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت اجرا شد. این قراردادها شامل ۱۱ میدان نفتی و دو میدان گازی است که در مجموع مبلغ این قراردادها ۳۵ میلیون یورو و ۷۱۶ میلیارد تومان خواهد بود.
در این مرحله، قرارداد مطالعه میدان نفتی مارون بمنظور افزایش ضریب برداشت نفت از این منبع مهم نفتی به امضاء دکتر سید مهدی ابطحی، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و دکتر مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران رسید.
انجام پژوهش های کاربردی و ارائه مشاوره درباب توسعه میدان نفتی مارون، انجام تحقیقات درباب افزایش میزان استحصال نفت از این میدان نفتی و ارائه طرح های جدید در امتداد توسعه این میدان نفتی بر عهده دانشگاه صنعتی اصفهان است.
بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، طرح پژوهشی افزایش برداشت از میدان نفتی مارون طی یک قرارداد ۱۰ ساله به دانشگاه صنعتی اصفهان واگذار شده و در این پروسه امکان ارائه طرح ها و پروژه های جدید بمنظور انجام پژوهش درباب دیگر ابعاد توسعه و بهینه سازی استحصال از این میدان نفتی امکان پذیر خواهد بود.
منبع:

1399/07/02
09:47:31
5.0 /5
967
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی