آجاک - acak آینده پژوهی

ژاپنی ها نخستین بازوی رباتیك فضایی بخش خصوصی را ساختند

ژاپنی ها نخستین بازوی رباتیك فضایی بخش خصوصی را ساختند

آجاك: یك استارت اپ ژاپنی از تولید نخستین بازوی رباتیك جهت استفاده در ماموریت های فضایی آگاهی داده است. این نخستین بار است كه شركتی در بخش خصوصی رباتی با این هدف تولید می كند.به گزارش آجاک به نقل از نیواطلس، تولید این ربات با همکاری آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن صورت گرفته و هدف از تولید آن خودکارسازی برخی فرایندهای روزمره در ایستگاه فضایی بین المللی است.
تولید ربات جهت استفاده در ماموریت های فضایی نخستین بار در سال ۱۹۶۱ و در جریان انجام ماموریت وستوک توسط اتحاد جماهیر شوروی رخ داد. اما در شش دهه اخیر هیچ گاه بخش خصوصی در تولید چنین محصولاتی مشارکت نکرده بود.
این ربات خودران که شباهت زیادی به ربات ماژولار ژاپنی کیبو دارد، دارای بازوی پیشرفته ای است که به یکی از ماژول های ایستگاه فضایی بین المللی متصل شده و قادر به مدیریت سوئیچ های مختلف، اتصال و جداسازی انواع کابل ها، مونتاژ پنل های مختلف و غیره است.
انتظار می رود این موفقیت زمینه را برای تولید ربات های پیشرفته تری فراهم آورد که در جریان اعزام فضانوردان به ماه و مریخ نیز خیلی از امور روزمره را انجام دهند. ربات های مورد اشاره می توانند در حوزه هایی مانند پزشکی ازراه دور، امداد و نجات و غیره نیز مورد استفاده قرار بگیرند.


منبع:

1399/07/01
19:20:58
5.0 /5
1288
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی