آجاک - acak آینده پژوهی

شمار مدارك علمی پایگاه گنج از مرز یك میلیون گذشت

شمار مدارك علمی پایگاه گنج از مرز یك میلیون گذشت

به گزارش آجاك تا آخر سال ۱۳۹۸ پیشینه ی بیشتر از یك میلیون و ۲۵۰ هزار مدرك علمی در پایگاه اطلاعات علمی ایران(گنج) در دسترس كاربران قرار گرفت.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، تا آخر سال گذشته، پیشینه ی بیشتر از یک میلیون و ۲۵۰ هزار مدرک علمی در پایگاه اطلاعات علمی ایران(گنج) قرار گرفت. بر پایه گزارش عملکرد ۱۳۹۸ ایرانداک، بیشتر از ۵۸۷ هزار رساله و رساله دانش آموختگان درون کشور، بیشتر از ۱۶ هزار رساله و رساله دانش آموختگان ایرانی بیرون از کشور، و نزدیک به ۲۵۰ هزار پیشنهاده در پایگاه گنج قرار گرفته است.
همینطور در سال ۱۳۹۸، روزانه ۱۶۶ پارسا، ۱۱۶ پیشنهاده و دو پارسای خارج از کشور با همکاری ۴۵۲ موسسه آموزش عالی در سامانه ملی ثبت رساله، رساله، و پیشنهاده بارگذاری شده است.
علاوه بر آن، هشت کتاب، ۶۰ مقاله نشریه، ۹ مقاله در همایش ملی و ۹ مقاله در همایش جهانی پارسال انتشار یافته و نه طرح تحقیقاتی تقاضامحور و ۱۷ طرح تحقیقاتی سازمانی آخر یافته است. همینطور در سال گذشته، ۱۲۵ دوره آموزشی برای ۱.۲۰۷ نفر دانش پذیر در ایرانداک برگزار شده است.


بنا بر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، گزارش عملکرد سال ۱۳۹۸ پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران به پنج مأموریت بنیادین ایرانداک؛ پژوهش، مدیریت اطلاعات علم و فناوری، آموزش، همکاری و هماهنگی، و پشتیبانی از سیاست گذاری علم و فناوری پرداخته که متن کامل و داده نمای این گزارش در نشانی irandoc.ac.ir/about/report در دسترس همگان است.
منبع:

1399/06/27
00:41:27
5.0 /5
1087
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی