آجاک - acak آینده پژوهی
ستاری:

بزرگترین شركتهای حوزه هوش مصنوعی را در منطقه داریم

بزرگترین شركتهای حوزه هوش مصنوعی را در منطقه داریم

به گزارش آجاك معاون علمی و فناوری با اعلان اینكه ما بزرگترین شركتهای دانش بنیان در حوزه هوش مصنوعی منطقه را داریم اظهار داشت: این برای ما یك افتخار است.به گزارش آجاک به نقل از مهر، سورنا ستاری در نخستین جلسه مجمع فناوری و نوآوری استان تهران که امروز در محل کارخانه نوآوری با حضور شهردار و استاندار تهران برگزار شد، اظهار داشت: هم اکنون یک هم افزایی بین افراد و بازیگران اکوسیستم نوآوری به وجود آمده که باید از آنها تشکر ویژه ای داشته باشیم.
وی اضافه کرد: ما در ایجاد شبکه نوآوری برای تهران موفق بودیم و به صورت مجازی آنرا در استان های کشور توسعه دادیم اما با صراحت می توانم بگویم که در توسعه شبکه مجازی استانها موفق عمل نکردیم.
به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، ما شهری را نوآور می دانیم که شهرداری آن شتاب دهنده کسب و کار باشد، برای اینکه یک شهرداری می تواند بازار عظیمی در حوزه کسب و کارهای نو داشته باشد و درآمدی از آن کسب کند.
وی با تاکید بر اینکه شهرداری نمی داند که این شهر بزرگ چه بازار بزرگی است تا آنرا در اختیار بگیرد، اظهار داشت: این جمعیت از یک شهر می تواند منجر به ارائه نوآوری هایی در سرویس ها و خدمات باشد.
ستاری اضافه کرد: در سال ۹۴ مناظره هایی انجام می گرفت که اگر همان مناظره ها را شهرداری جدی پیگیری می کرد، حالا وضعیت بهتری داشتیم.
وی با اعلان اینکه اما حالا با توجه به این همه اتفاقات شاهد وضعیتی هستیم که شهرداری در به وجود آمدن خیلی از کسب و کارها نقش مهمی دارد، اظهار داشت: شهرداری می تواند در ایجاد خیلی از کسب و کارها درآمد و سهمی داشته باشد که حالا این اتفاق در حال رخ دادن است.
ستاری اضافه کرد: ما آمادگی داریم روی مدلهای جدید کار نماییم که این نیاز به کمک شهرداری دارد، البته که شهرداری وقت هم همیشه کمک کرده است برای اینکه راه اندازی چنین کارخانه ای با حمایت های شهرداری بوده است، ما نمی توانستیم با ضوابط کنونی این کارخانه و ناحیه نوآوری شریف را راه اندازی نماییم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تاکید کرد: در واقع راه اندازی ناحیه نوآوری شریف، پارک پردیس و کارخانه نوآوری با همکاری شهرداری بوده است.
ستاری اضافه کرد: ما باید در حوزه های مختلف به استارت آپ ها کمک نماییم تا ایده های خوب را پیش ببرند و نتایج آنها را در ارائه خدمات ببینیم. شهرداری باید خودش را موظف بداند که تمام خدمات شهری را با بهره گیری از نوآوری حاصل از فکر جوانان کشور عرضه نماید و یک نقش نظارتی و حاکمیتی در این سرویس دهی داشته باشد.
معاون علمی و فناوری با تاکید بر لزوم کاهش مقاومت های سنتی در شرکت ها برای پیشبرد اهداف و فروششان اظهار داشت: باید روش های سنتی در شرکت های سنتی از بین بروند و نوآوری جایگزین آنها شود.
وی اضافه کرد: بانک مرکزیIP آزاد در اختیار دارد که در زیر آن تراکنش هایی اتفاق می افتد که تمام بازیگران آن سنتی و مدرن هستند و با یکدیگر به رقابت می پردازند.
ستاری با اعلان اینکه بانک ها بازیگران سنتی هستند، اظهار داشت: اما فین تک ها بازیگران جدیدی هستند که حالا روی کار آمده اند.
وی با اعلان اینکه در ترکیه فین تک وجود ندارد، اظهار داشت: با فین تک بازیگران سنتی روی بازیگران مدرن سرمایه گذاری می کنند و روزی بیش از میلیاردها تومان تراکنش در آن رخ می دهد. در آینده بانک ها وجود ندارند اما بانکداری می ماند. بدین جهت باید به این مساله بواسطه نوآوری توجه ویژه ای داشته باشیم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تاکید کرد: این جریان نیاز به سرمایه گذاری دارد و بستر این سرمایه گذاری، شهر است.
وی افزود: چیزی که ما می خواهیم این است که در کنار یکدیگر زیرساختی را برای توسعه کسب و کارها بواسطه خلاقیت و نوآوری فراهم نماییم که این مساله نیاز به هماهنگی حکومت شهر و کشور دارد.
ستاری با تاکید بر اینکه ما نباید بعنوان حکومت در نتیجه کار جوانان دخالت نماییم، اظهار داشت: اما باید در امتداد توسعه بخش سرویس ها ارائه خدمات و بخش فناوری ها نقش خودرا به خوبی ایفا نماییم.

ستاری با اعلان اینکه ما در ایران بزرگترین شرکت های دانش بنیان حوزه هوش مصنوعی را در منطقه داریم، اظهار داشت: هم اکنون شرکتی وجود دارد که در آن ۵۰۰ نفر در حوزه برنامه نویسی هوش مصنوعی فعالیت می نمایند و این یک افتخار برای کشور شمرده می شود.


منبع:

1399/06/23
21:50:47
5.0 /5
1416
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی