آجاک - acak آینده پژوهی
آذری جهرمی:

پارك اقتصاد دیجیتال در زنجان راه اندازی می شود

پارك اقتصاد دیجیتال در زنجان راه اندازی می شود

به گزارش آجاك وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: با تكمیل ساختمان مركز داده و مجتمع آی سی تی زنجان، قسمتی از فضای آن بعنوان پارك اقتصاد دیجیتال برای استقرار استارتاپ ها اختصاص می یابد.


محمدجواد آذری جهرمی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان زنجان اضافه کرد: برای راه اندازی این مرکز ۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده و تا ۴۵ روز آینده آماده می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه اتفاقات زیاد و قابل قبولی در حوزه توسعه ارتباطات در استان زنجان افتاده است، اشاره کرد: ولی عدالت در این توسعه در سطح استان برقرار نشده و این قابل قبول نیست.
آذری جهرمی با اعلان اینکه در زمان حاضر از یک هزارو ۵۰۰ مدرسه در استان زنجان، ۳۵۰ مدرسه به شبکه ملی اطلاعات متصل نیستند، اضافه کرد: تمرکز مناطقی که دسترسی به شبکه ندارند بیشتتر در شهرستان های خدابنده و ماهنشان است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه ۲۰۷ روستا دراستان زنجان که اغلب در مناطق خدابنده و ماهنشان هستند به اینترنت دسترسی ندارند، اظهار داشت: برمبنای برنامه ریزی های انجام شده مقرر است در سه مرحله از شروع آبان تا اسفند امسال زمینه دسترسی این روستاها به اینترنت فراهم گردد.
وی با اعلان اینکه در شرایط کنونی توسعه زیرساخت های ارتباطی از همه چیز واجب تر است، اضافه کرد: لازم است دستگاه های اجرایی همچون راهداری، برق، فرمانداری و بخشداری ها در اجرای طرح های دسترسی مناطق روستایی به اینترنت همکاری و تلاش لازم را داشته باشند.
به گزارش آجاک به نقل از ایرنا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مسافرت خود به زنجان ضمن حضور در جلسه شورای اداری استان و شرکت در نشست فعالان آی سی تی، از نزدیک در جریان پیشرفت طرح های توسعه زیرساخت های ارتباطی در استان قرار گرفت.منبع:

1399/06/21
10:55:46
5.0 /5
1413
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی