آجاک - acak آینده پژوهی
وزیر علوم تاكید كرد

لزوم استفاده از افراد متخصص در امر پژوهش و آموزش عالی قرآنی

لزوم استفاده از افراد متخصص در امر پژوهش و آموزش عالی قرآنی

وزیر علوم بر لزوم استفاده از افراد متخصص در امر پژوهش و آموزش عالی قرآنی اصرار كرد و اظهار داشت: هم اكنون ظرفیت مناسبی در دانشگاه ها و مراكز پژوهشی برای تربیت نیروهای متخصص در امور قرآنی وجود دارد.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا؛ دکتر منصور غلامی در بیست و هشتمین نشست کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی با اعلان اینکه بحث پژوهش و آموزش عالی قرآنی به وزارت علوم واگذار شده است، اظهار نمود: همه مسئولان وزارت علوم، وظیفه باارزش پشتیبانی از برنامه های پژوهش و آموزش عالی قرآنی را برعهده دارند و در این راستا باید به ارتقای فرهنگ قرآنی توجه ویژه ای شود.
وی با اعلان اینکه مسیر راه انجام فعالیت دراین زمینه باید هماهنگ با سند توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی باشد، اضافه کرد: توجه به حرکت در قالب و قالب سند راهبردی، کمک می نماید که باتوجه به مسیرهای مختلف که افراد علاقمند و صاحب نظر پی می گیرند، به سمت هماهنگی و مسیر مشترک گرایش پیدا نماییم و از پراکنده کاری جلوگیری می شود.
دکتر غلامی با اشاره به حاکمیت فرهنگ قرآنی در دوران چهل ساله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور اظهار داشت: در امتداد ارتقای کیفیت حاکمیت فرهنگ قرآنی در کشور، خصوصاً در مبحث آموزش و پژوهش قرآنی لازم است که این رویه با بهترین حالت ممکن صورت گیرد، البته در کنار آن باید به لطمه شناسی و انجام کارهای تخصصی دراین زمینه و همین طور انطباق این روش ها با موارد و یافته های جدید پرداخته شود.
وزیر علوم با اشاره به عملکرد سه گانه این کمیسیون در بخش های آموزش، پژوهش و حوزه بین الملل اظهار داشت: در حوزه بین الملل لازم است کار ویژه ای در جهت معرفی بهتر جمهوری اسلامی ایران درباب فعالیت در مباحث قرآنی بعنوان مرکزیت شیعه در جهان صورت گیرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی با اشاره به حساسیت دانشگاه های جهان نسبت به فعالیت علمی و فرهنگی در کشورمان و رصد این فعالیت ها اظهار نمود: بعنوان مثال در جشنواره دانشجویی حرکت که اخیراً به صورت مجازی برگزار شد، ۳۰ هزارنفر از دانشجوی غیر ایرانی از ۱۲۷ کشور جهان در این جشنواره شرکت کرده بودند.
دکتر غلامی با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی بیشتر و قرار دادن این نوع برنامه ها در معرض دید همگان به خصوص در فضای مجازی اظهار داشت: درباب کارهای حوزه بین الملل قرآنی، لازم است که با دست پر و توانمندی های لازم و کافی، داشته ها و دستاوردهایمان را به بهترین نحو منتشر نماییم تا بیشتر مورد توجه قرار گیرند و در این راستا باتوجه به فضا و تبلیغات مسموم و نادرستی که در رابطه با شیعه در جهان صورت می گیرد، عملکرد بخش بین الملل این کمیسیون بسیار مهمست.
وزیر علوم در انتهای سخنان خود ابراز امیدواری کرد با بهره گیری از ظرفیت مناسب این کمیسیون، برنامه ها و اهداف قرآنی و دینی را به بهترین نحو ممکن عملیاتی نماییم.1399/06/19
23:10:06
5.0 /5
1434
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آجاک : آینده پژوهی