آجاک - acak آینده پژوهی

بویینگ عصای ضدعفونی كننده ساخت

بویینگ عصای ضدعفونی كننده ساخت

به گزارش آجاك با عنایت به شیوع كرونا، شركت بویینگ عصایی توسعه داده كه با استفاده از اشعه فرابنفش سطوح مختلف در هواپیما را ضدعفونی می كند و تمام ویروس ها را از بین می برد.به گزارش آجاک به نقل از رویترز، شرکت بویینگ مشغول توسعه یک عصا است که با انتشار نور فرابنفش باکتری ها و ویروس ها را خنثی می کند. این اختراع بخشی از روش های مختلف برای ضدعفونی کردن سطوح مختلف هواپیما و همینطور سطوح کل کابین است.
نگرانی ها درباره سلامت کارمندان شرکت های هوایی و مسافران در عصر همه گیری کرونا سبب شده خیلی از شرکت ها برای پاکسازی هواپیما به تکنولوژی های جدید رو بیاورند.
مهندس ارشد طرح «اکو دمانستریتور» بویینگ در اینباره می گوید: با استفاده از این عصا نیازی به استفاده از الکل یا مواد ضدعفونی کننده دیگر که به تجهیزات حساس الکترونیکی صدمه می زنند، نیست.
بویینگ تصمیم دارد لیسانس این فناوری را ثبت و با کمک شرکت های طرف سوم آنرا برای مصارف تجاری بسازد.
همچنین این شرکت برای توسعه فناور با ۱۳ ایرلاین مختلف همکاری کرده است. به قول مدیره پروژه آزمایش نمونه اولیه عصای ضدعفونی کننده شرکت ها نسبت به استفاده از دستگاه علاقه زیادی نشان داده اند.
این درحالی است که با عنایت به اهمیت شیوه های پاکسازی خیلی از شرکت های هواپیمایی از دستگاه های ضدعفونی کننده الکترونیکی استفاده می نمایند که تمام ویروس ها را ازبین می برد. علاوه بر آن استفاده از اسپری های آنتی میکروبی که پوششی به مدت ۳۰ روز بوجود می آورد هم بین شرکت های هواپیمایی افزایش یافته است.


منبع:

1399/06/02
20:00:07
5.0 /5
1125
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی