آجاک - acak آینده پژوهی

به روزرسانی لیست مجلات جعلی و نامعتبر دانشگاه آزاد

به روزرسانی لیست مجلات جعلی و نامعتبر دانشگاه آزاد

به گزارش آجاك هشتمین جلسه كمیته اعتبارسنجی نشریات علمی و به روزرسانی لیست مجلات و انتشارات جعلی و نامعتبر دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا، هشتمین جلسه کمیته اعتبارسنجی نشریات علمی و به روزرسانی لیست مجلات و انتشارات جعلی و نامعتبر دانشگاه آزاد اسلامی در جهت کیفی سازی انتشار مقالات دارای اعتبار و اهمیت آن در رتبه بندی دانشگاه آزاد اسلامی در سطوح ملی و بین المللی با حضور اعضای کمیته و داوران متخصص موضوعی، به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.
در این نشست که توسط اداره کل امور کتابخانه ها، مجلات، انتشارات علمی و علم سنجی دانشگاه برگزار شد، ۲۰ مجله که قبلا توسط کارگروه های ارزیابی کننده مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته بود، ارزیابی نهایی شد.
با عنایت به پیچیدگی فرایند شناسایی مجلات نامعتبر و جعلی و ضرورت معرفی این دسته از مجلات، پیرو عرضه لیست «مجلات و انتشارات جعلی و نامعتبر» در فروردین ماه ۱۳۹۹، لیست جدید مربوط به مرداد ۱۳۹۹، توسط اداره ارزیابی و تشویق مقاله اداره کل امور کتابخانه ها، مجلات، انتشارات علمی و علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی به روزرسانی شد و با کد ۶۰/۹۸ در وبسایت به نشانی http: //cri.iau.ac.ir بخش مرکز اسناد علمی، زیربخش فایل ها، فرم ها و جداول قابل بهره برداری است.
با عنایت به ضرورت و اهمیت عرضه دستاوردهای علمی دانشگاه در مجلات معتبر، جلسات کمیته تخصصی اعتبارسنجی نشریات علمی هر سه ماه یک مرتبه تشکیل خواهد شد و نتایج حاصل از آن به اطلاع واحدهای دانشگاهی، اعضای هیات علمی، دانشجویان و تمام نویسندگان مقالات علمی خواهد رسید.
درمورد دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در مراحل انجام پیش دفاع یا دفاع از آخر نامه/رساله خود هستند، چنانچه تاریخ دریافت پذیرش از اینگونه مجلات، قبل از تاریخ بی اعتبار شدن مجله باشد و مشروط بر تایید شورای پژوهشی واحد مربوطه، تنها دانشجو می تواند از آخر نامه/رساله خود دفاع کرده و یا با واحد خود تسویه کند، ولی دریافت جایزه مقاله یا سایر امتیازات و تسهیلات برای دانشجو، استاد راهنما و مشاور امکان پذیر نخواهد بود.
بر مبنای اعلام دانشگاه آزاد، همواره جدید ترین نسخه لیست مورد بهره برداری و استفاده قرار گرفته و این لیست ملاک تشخیص خواهد بود. در صورت عدم توجه به آن، تمام مسئولیت برعهده نویسنده خواهد بود.1399/05/29
13:29:49
5.0 /5
1385
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آجاک : آینده پژوهی