آجاک - acak آینده پژوهی

اجرای ۱۵ طرح حوزه علوم انسانی با امضای یك تفاهم نامه مشترك

اجرای ۱۵ طرح حوزه علوم انسانی با امضای یك تفاهم نامه مشترك

به گزارش آجاك تفاهم نامه ای میان صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران و سازمان مطالعه و تدوین كتب علوم انسانی همكاری برای اجرای ۱۰ طرح تحقیقاتی و ۵ طرح پسادكتری حوزه علوم انسانی به امضا رسید.


به گزارش آجاک به نقل از ایسنا تفاهم نامه مشترک میان ایمان افتخاری رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران و محمد ذبیحی رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها امضاء شد. با امضای این تفاهم نامه شناسایی، برقراری ارتباط و پشتیبانی از قشر توانمند فعال در حوزه علوم انسانی تقویت می شود. همکاری در زمینه اجرای ۱۰ طرح تحقیقاتی و ۵ طرح تحقیقاتی پسا دکتری در جهت اولویت های دو سازمان از موضوعات این تفاهم نامه همکاری است.
همینطور با امضای این تفاهم نامه، همکاری برای ارتقاء ناشرین معتبر تخصصی حوزه علوم انسانی به سطح بین المللی افزایش می یابد. البته همکاری در زمینه ارتقاء مجلات معتبر تخصصی در حوزه علوم انسانی به سطح بین المللی و ایجاد لینک پورتال های دو مجموعه برای آگاهی از فعالیتهای تحقیقاتی انجام شده و در دست انجام از دیگر موضوعاتی است که با امضای این تفاهم نامه دنبال می شود. این حمایت ها بستری را فراهم می آورد تا شاهد گسترش دستاوردهای علمی در جامعه باشیم.
سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت) در این تفاهم نامه مسئولیت تهیه منابع درسی و دانشگاهی را در زمینه علوم انسانی بر عهده گرفت. تهیه و تدوین کتب زبان تخصصی کلیه رشته ها هم از دیگر وظایف آن است. در همین راستا تابحال بیشتر از ۲۱۶۰ عنوان کتاب منتشر نموده است.
بر مبنای اعلام معاونت علمی، صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با امضای تفاهم نامه با مراکز علمی گوناگون پشتیبانی از محققان در حوزه های مختلف علمی را مد نظر دارد تا انجام تحقیقات علمی آنها سرعت گیرد. تا کنون بیشتر از ۱۵۰ تفاهم نامه علمی میان صندوق و مراکز علمی و پژوهشی امضاء شده است.
منبع:

1399/04/29
16:51:25
5.0 /5
1527
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آجاک : آینده پژوهی