آجاک - acak آینده پژوهی
در قالب یك رویداد ملی؛

مسابقه طراحی نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع

مسابقه طراحی نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری مسابقه طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع را برگزار می نماید.به گزارش آجاک به نقل از معاونت علمی و فناوری، مشارکت در شناسایی گروه های دانش بنیانی و بالا بردن دانش فنی کشور بهانه ای شد برای ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا از برگزاری دومین «رویداد ملی مسابقه طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع» حمایت کند.
این رویداد ملی به دنبال شناسایی گروه های دانش بنیان، نوپا و پشتیبانی از آنها برای طراحی و ساخت «نانوحسگر زیستی تشخیص سریع» و تجاری سازی این تولیدات در کشور است. گروه های دانش بنیان خلاق و نوآور، دانشجویان، اعضای هیات علمی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها و سایر پژوهشگران و فناوران داخل و خارج کشور می توانند ایده های خلاق خودرا به این رویداد ارسال نمایند.
تعریف بخش ویژه سنسورهای تشخیص ویروس کووید ۱۹ در این رویداد
فناوری های تشخیص سریع، مثل نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع، حس گرهای پوشیدنی، سنسورهای سریع غیرمتعارف، حس گرهای تشخیص سریع کووید ۱۹ و نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع بر پایه سامانه های میکروفلوئیدیک از موضوعات اصلی مورد توجه در این رویداد است.
این رویداد با همکاری ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط شبکه پیشران طراحی و ساخت سنسورهای تشخیص سریع انجام می شود.
همچنین برگزاری دومین مدرسه تخصصی طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع هم در این رویداد طراحی شده است. این رویداد فناورانه نیمه دوم شهریورماه امسال انجام می شود. اگر فعالیتی در این عرصه دارید می توانید توانایی خودرا با حضور در دومین رویداد ملی مسابقه طراحی و ساخت نانوحسگرهای زیستی تشخیص سریع محک بزنید. برای کسب اطلاعات بیشتر هم به این آدرس http: //biodc.isti.ir/ مراجعه کنید.

1399/04/20
13:29:39
5.0 /5
1584
این مطلب آجاک را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترینهای مرتبط
نظرات بینندگان در این باره
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آجاک : آینده پژوهی